1:13:30 - پنج‌شنبه 7 فوریه 2019

بسیاری از زنان بیماری خود را پنهان کرده و درمان نمی‌کنند

بسیاری از زنان بیماری خود را پنهان کرده و درمان نمی‌کنند
رییس فراکسیون زنان مجلس گفت: متاسفانه حجب و حیای دانش آموزان دختر و تسری آن به سنین بالاتر باعث شده بسیاری از زنان ما مشکلات و بیماری خود را پنهان کرده و پیگیری درمانی در قبال آن انجام ندهند که این امر صدمات اجتماعی جبران ناپذیری را برای بانوان کشور در بردارد.

شعار سال: فریده اولاد قباد در بازدید از پژوهشکده معتمد جهاد دانشگاهی افزود: حمایت از زنان به عنوان محور اصلی خانواده و نقش مکمل مردان اهمیت به سزایی دارد که با توجه به شیوع سرطان سینه اهتمام جدی به این موضوع در قالب آموزش و پیش‌گیری ضروری به نظر می‌رسد.

وی بیان کرد: اهمیت آموزش از مقطع دانش آموزی در حوزه سرطان پستان بسیار مهم است و نقش پژوهشکده معتمد جهاد دانشگاهی در این امر موثر خواهد بود.

سید حمیده زرآبادی، نماینده مردم قزوین و سخنگوی فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی نیز در این بازدید با توجه به اهمیت نگاه ملی و استانی به موضوع سرطان پستان اظهار کرد: ظرفیت‌های لازم در جهت حمایت برای اطلاع رسانی آموزش و درمان در کشور موجود است، بنابراین در بحث تدوین قوانین در مجلس، این فراکسیون حمایت لازم را خواهد داشت.

خبر مهم  شرکت‌های خصولتی به بهانه واردات دارو، ۸۵ درصدِ بودجه تحول سلامت را بلعیدند

زرآبادی همچنین با ارزیابی اهمیت آموزش‌های حین ازدواج برای عموم و همچنین آموزش‌های دانش آموزی افزود: آموزش استان‌های کمتر توسعه یافته و محروم و غربالگری آنان که در برنامه‌های پژوهشکده معتمد به آن اشاره شد از موضوعات مهمی است که باید با نگاه ویژه و حمایت لازم به آنان پرداخته شود.

خبر مهم  برون سپاری برخی از امور اجرایی اداره کل تجهیزات پزشکی به کنسرسیوم انجمن ها و اتحادیه های تجهیزات پزشکی

کیوان مجیدزاده، رییس پژوهشکده معتمد جهاد دانشگاهی نیز با ارائه گزارش مبسوطی از فعالیت‌های پژوهشکده معتمد و مشکلات موجود، بر لزوم حمایت نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی جهت پیش‌گیری از افزایش آمار مبتلایان و تسهیل درمان بیماران دردمند، به خصوص ناتوان در جامعه تاکید کرد.

وی بیان کرد: پژوهشکده معتمد طی سال‌ها فعالیت خود توانست با ارائه بهترین فناوری‌های روز جهان توسط مجرب‌ترین متخصصان داخلی، در حد توان آلام دردمندان سرطان پستان در کشور را کاهش دهد و سالانه به بیش از ۱۰۰ هزار بیمار مراجعه کننده خدمات درمانی در این حوزه را ارائه می‌کند و با توجه به این‌که این مهم را ماموریت و وظیفه اصلی خود قلمداد می‌کند؛ نیازمند حمایت و همکاری همه مسئولان در این حوزه است.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از وبسایت ایران پزشک، تاریخ ۱۶ بهمن ۹۷، کد مطلب: ۱۱۰۲۶: www.iranmd.com

خبر مهم  انتصاب مشاور وزیر بهداشت در امور گردشگری سلامت


منبع :: http://shoaresal.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

منبع:
آخرین اخبار سرویس پزشکی پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
بانک پاسارگاد