19:58:54 - جمعه 31 مه 2019

آمادگی تامین‌ اجتماعی برای توسعه پرونده الکترونیک سلامت

آمادگی تامین‌ اجتماعی برای توسعه پرونده الکترونیک سلامت
محمد حسن زدا سرپرست سازمان تأمین اجتماعی اعلام کرد:استقرار پرونده الکترونیک سلامت برای همه مردم از آرزوهای سازمان تأمین اجتماعی است و ما در این زمینه آماده هر نوع همکاری با وزارت بهداشت هستیم.

شعار سال :سرپرست سازمان تأمین اجتماعی اعلام کرد:استقرار پرونده الکترونیک سلامت برای همه مردم از آرزوهای سازمان تأمین اجتماعی است و ما در این زمینه آماده هر نوع همکاری با وزارت بهداشت هستیم.

جلسه مشترک سرپرست سازمان تامین اجتماعی با معاون درمان وزارت بهداشت، به منظور تبادل اطلاعات در زمینه تشکیل پرونده الکترونیک سلامت و توسعه بهره‌برداری از فن آوری اطلاعات در حوزه درمان برگزار شد.

محمد حسن زدا سرپرست سازمان تأمین اجتماعی در این جلسه همکاری بین بخشی برای پیشبرد اهداف و ارتقاء خدمت رسانی به مردم را ضروری برشمرد و گفت: استقرار پرونده الکترونیک سلامت برای همه مردم از آرزوهای سازمان تأمین اجتماعی است و ما در این زمینه آماده هر نوع همکاری با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هستیم.

وی با بیان اینکه از دو سال پیش در مراکز درمانی ملکی سازمان تأمین اجتماعی نسخه الکترونیک درحال تولید است، گفت: بیمه شدگان تأمین اجتماعی دارای پرونده الکترونیک سلامت هستند اما تکمیل این پروژه و توسعه آن در تمامی مراکز درمانی نیازمند همکاری مشترک با وزارت بهداشت به عنوان متولی نظام سلامت کشور است.

خبر مهم  مصرف نوشابه مینای دندان را از بین می برد

قاسم جان بابایی، معاون درمان وزارت بهداشت، نیز در این جلسه گفت: همکاران سازمان تأمین اجتماعی برای توسعه بهره برداری از فن‌آوری اطلاعات در نظام سلامت نهایت همکاری را دارند و با همکاری صورت گرفته قواعد الکترونیکی اجرای گایدلاین‌ها به خوبی طراحی می‌شود.

وی ایجاد یک درگاه واحد برای استفاده از پرونده الکترونیک سلامت را هدف نهایی همکاری مشترک وزارت بهداشت و سازمان تأمین اجتماعی ارزیابی کرد و اظهار داشت: سازمان تأمین اجتماعی در نسخه الکترونیک پیشتاز است و با توسعه همکاری‌ها امیدواریم استحقاق سنجی برخورداری از خدمات مختلف حوزه سلامت در مطب پزشکان قابل انجام باشد.

خبر مهم  توزیع تست‌های سریع ۲۵ دقیقه‌ای و رایگان کرونا

مهدی درخشان، معاون درمان سازمان تأمین اجتماعی نیز در این جلسه همکاری و تبادل اطلاعات بین سازمان تأمین اجتماعی و وزارت بهداشت برای توسعه پرونده الکترونیک را موضوعی حائز اهمیت دانست و گفت: کلیات این کار مورد تایید همه ما است و به منظور پیشبرد این برنامه کمیته‌ای برای تبادل اطلاعات شکل می‌گیرد.

علی معیری، مدیرکل دفتر راهبری سیستم‌های سازمان تأمین اجتماعی نیز در این جلسه گفت: تمامی دستگاه‌های مرتبط با نظام سلامت براساس ماده ۷۴ برنامه ششم توسعه مکلف به همکاری با وزارت بهداشت برای پرونده الکترونیک سلامت هستند و سازمان تأمین اجتماعی نیز با تمام ظرفیت‌های موجود برای اجرای این برنامه همکاری دارد.

خبر مهم  ۱۲ درصد ایرانی ها سیگاری هستند/آمار بالای مصرف قلیان

وی با اشاره به عضویت سرپرست سازمان تأمین اجتماعی در کمیته آمار بخشی بهداشت و درمان با حکم وزیر بهداشت، گفت: همکاری نزدیک و تبادل اطلاعات بین سازمان تأمین اجتماعی، وزارت بهداشت و سایر نهادهای مرتبط با نظام سلامت می‌تواند در پیشبرد طرح‌های مبتنی بر فن‌آوری اطلاعات راهگشا باشد.

ابراهیم متین راد، مشاور فن‌آوری اطلاعات سازمان تأمین اجتماعی نیز در این جلسه گفت: برای استقرار موفق پرونده الکترونیک سلامت در مرحله اول بایستی زیرساخت مورد استفاده برای تولید اطلاعات در دستگاه های مختلف باید یکسان شود تا تبادل اطلاعات به درستی صورت گیرد.شعار سال،با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر،تاریخ انتشار:۹خرداد۱۳۹۸،کدخبر:۴۶۲۹۳۷۷،www.mehrnews.com


منبع :: آمادگی تامین‌ اجتماعی برای توسعه پرونده الکترونیک سلامت

0/5 (0 نقد و بررسی)

منبع:
آخرین اخبار سرویس پزشکی پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
بانک پاسارگاد