9:03:59 - سه‌شنبه 19 دسامبر 2017

۷ علامت مخفی ابتلا به نارسايی قلبی را جدی بگيريد!

۷ علامت مخفی ابتلا به نارسايی قلبی را جدی بگيريد!
نارسایی احتقانی قلب به شرایطی گفته می شود که قلب قادر به پمپاژ کافی نیست و نمی تواند جریان خون را به تمام اعضای بدن برساند. شعار سال: دلایل معمولا بیماری نارسایی قلبی شامل مواردی مانندبیماری عروق کرونراز قبیلسکته قلبی،فشار خون بالا،فیبریلاسیون دهلیزی،نارسایی دریچه قلب، و … است. مخفی ترین علائم این نارسایی که اغلب ممکن […]

نارسایی احتقانی قلب به شرایطی گفته می شود که قلب قادر به پمپاژ کافی نیست و نمی تواند جریان خون را به تمام اعضای بدن برساند.

شعار سال: دلایل معمولا بیماری نارسایی قلبی شامل مواردی مانندبیماری عروق کرونراز قبیلسکته قلبی،فشار خون بالا،فیبریلاسیون دهلیزی،نارسایی دریچه قلب، و … است.

مخفی ترین علائم این نارسایی که اغلب ممکن است نادیده گرفته شوند، از این قرارند:

۱-تنگی نفس:کاهش قدرت تنفس بخصوص در انجام امور روزمره یکی از علائم ابتلا به نارسایی احتقانی قلب است. زمانی که قلب دچار اختلال می شود، خون به ریه ها به میزان کافی نمی رسد و تنفس مشکل می شود. البته تنگی نفس می تواند با شرایط پزشکی دیگری مانند کم خونی نیز ارتباط داشته باشد.

خبر مهم  امیدهای تازه به نو شدن بافت قدیمی شهرضا

۲-تنگ شدن کفش ها: جمع شدن مایعات اضافی در بافت های بدن بخصوص پاها که تحت عنوان ادم شناخته می شود، یکی از دلایل ابتلا به نارسایی احتقانی قلب است. افراد در این هنگام ممکن است متوجه شوند که کفش هایشان تنگ شده است. بعلاوه در این بیماران، کلیه ها کمتر قادر به دفع آب و سدیم هستند و این بهحفظ مایعات در بافت هاکمک می کند.

۳-سرفه و خس خس سینه:گاهی اوقات نارسایی قلبی می تواند منجر بهآسمیابرونشیتشود. علاوه بر این، سرفه های شبانه و سرفه هایی که در هنگام دراز کشیدن بروز می کنند، نشانه ای از ادم حاد ریوی هستند؛ وضعیتی که در آن ریه ها نیاز به توجه اضطراری دارند.

خبر مهم  تأمین مواد اولیه وارداتی، صرفاً از طریق نمایندگیهای رسمی صورت پذیرد

۴-سرگیجه و خستگی:هنگامی که قلب به اندازه کافی نمی تواند خون را به اعضای مختلف پمپاژ کند، بدن با جابجایی خون از اندام های حیاتی دیگر مانند عضلات و قلب مواجه می شود. این روند منجر بهاحساس خستگیو سرگیجه در بیماران می شود. احساس ضعف و خستگی حتی در هنگام انجام امور روزمره نیز وجود دارد.

۵-کاهش اشتها:بعضی از مبتلایان به نارسایی احتقانی قلبکاهش اشتهاو تهوع را تجربه می کنند؛ به این دلیل کهسیستم گوارش خونکمتری دریافت می کند و ناراحتی معده را به همراه دارد.

۶-افزایش ضربان قلب:این علامت به این دلیل است که قلب برای جبران کاهش ظرفیت پمپاژ سخت کار می کند.

خبر مهم  هشدار درباره خشنودی خطرناک در روند مقابله با ایدز

داشتن عوامل خطر ابتلا به نارسایی قلبی: عوامل خطر این بیماری عبارتند از: داشتن سن بیش از ۶۵ سال، اضافه وزن، حمله قلبی. در کودکانی کهنقایص مادرزادی قلبینیز دارند، ممکن است این عارضه تجربه شود.

۷-افزایش وزن ناگهانی:افزایش وزن ناگهانی به میزان ۵ درصد یا یک کیلوگرم در روز برای ۳ روز پیاپی یکی از علائم ابتلا بهنارسایی احتقانی قلباست.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته ازباشگاه خبرنگاران جوان ، تاریخ انتشار ۲۵آذر ۹۶، کدمطلب:۶۳۶۲۷۲۰، www.yjc.ir

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)

منبع:
آخرین اخبار سرویس پزشکی پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
بانک پاسارگاد