14:35:21 - چهارشنبه 21 فوریه 2018

۲۰ درصد از سکته‌های مغزی در جوانان رخ می‌دهد

۲۰ درصد از سکته‌های مغزی در جوانان رخ می‌دهد
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، دکتر فرامرز امیری، عضو هیات رئیسه انجمن سکته مغزی ایران در حاشیه دهمین کنگره بین‌المللی استروک ایران در جمع خبرنگاران در خصوص میزان شیوع سکته مغزی در جوانان، گفت: هنگامی که از سکته مغزی صحبت می‌کنیم معمولا افراد مسن در ذهن ما تجسم می‌شوند این موضوع در حالی است […]

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، دکتر فرامرز امیری، عضو هیات رئیسه انجمن سکته مغزی ایران در حاشیه دهمین کنگره بین‌المللی استروک ایران در جمع خبرنگاران در خصوص میزان شیوع سکته مغزی در جوانان، گفت: هنگامی که از سکته مغزی صحبت می‌کنیم معمولا افراد مسن در ذهن ما تجسم می‌شوند این موضوع در حالی است که در کشور ما حدود ۲۰درصد سکته‌های مغزی در افراد جوان و زیر ۵۰سال رخ می‌دهد.

خبر مهم  انتقاد از صادرات گیاهان دارویی به صورت خام

وی افزود: سکته مغزی حتی در مواقعی در نوجوانان و کودکان نیز اتفاق می‌افتد که در چنین مواقعی ما باید به دنبال عوامل غیراکتسابی باشیم که این عوامل غیراکتسابی می‌توانند مادرزادی باشند.

این متخصص مغز و اعصاب گفت: معمولا سندروم‌هایی که در این مواقع می‌بینیم سندروم‌های شریانی و وریدی بوده که در سکته کودکان و نوزادان مشاهده می‌شوند و شایع‌ترین دلیل این حوادث بیماری‌های مادرزادی است.

خبر مهم  مسمومیت هزار و 60 نفر به علت مصرف قارچ سمی

وی افزود: معمولا تداخل‌های دارویی باعث بروز سکته مغزی نمی‌شود، اما باید توجه کنیم که ما هرگونه عامل خارجی که وارد بدن می‌شود، به عنوان دارو می‌شناسیم. این مواد می‌توانند شیمیایی و یا حتی مواد مخدر باشند.

امیری تصریح کرد: داروهایی که باعث افزایش فشار خون می‌شوند می‌توانند زمینه‌ساز سکته‌های مغزی باشند.سکته مغزی را به عنوان یک بیماری اکتسابی می‌شناسیم و عواملی که بر سکته‌های مغزی موثر هستند در دسته عوامل ژنتیکی و محیطی قرار می‌گیرند.

خبر مهم  آغاز جلسه علنی مجلس/ سوال از وزیر بهداشت و گزارش هدفمندی یارانه‌ها در دستور کار

این متخصص مغز و اعصاب در پایان گفت: استعمال سیگار، کم تحرکی، قندخون بالا و رژیم غذایی نامناسب از جمله عوامی هستند که در بروز سکته مغزی نقش اساسی ایفا می‌کنند که لازم است هر یک از ما در زندگی خود آن را کنترل کنیم.

0/5 (0 نقد و بررسی)

منبع:
آخرین اخبار سرویس پزشکی پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
بانک پاسارگاد