14:43:02 - شنبه 17 فوریه 2018

۳۵ درصد بر تعداد افراد دیابتی کشور افزوده شده است

۳۵ درصد بر تعداد افراد دیابتی کشور افزوده شده است
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، دکتر علیرضا استقامتی در حاشیه برگزاری همایش سران دیابت به روش‌های جدید کنترل قند خون در افراد دیابتی اشاره کرد و گفت: در حال حاضر بیشتر افراد دیابتی با استفاده از دستگاه اندازه گیری نسبت به کنترل قند خون خود اقدام می‌کنند، در حالی که این روش که با […]

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، دکتر علیرضا استقامتی در حاشیه برگزاری همایش سران دیابت به روش‌های جدید کنترل قند خون در افراد دیابتی اشاره کرد و گفت: در حال حاضر بیشتر افراد دیابتی با استفاده از دستگاه اندازه گیری نسبت به کنترل قند خون خود اقدام می‌کنند، در حالی که این روش که با گرفتن خون از نوک انگشتان انجام می‌شود، شاید برای بسیاری از این بیماران مقدور نباشد.

وی با بیان اینکه افرادی که انسولین تزریق می‌کنند، هر لحظه امکان تغییر قند خون در آنها وجود دارد، افزود: امروزه دستگاه‌های کنترل دائمی قند خون جایگزین روش‌های قبلی شده است.

خبر مهم  حضور سومین کاروان سلامت استان همدان در سرپل ذهاب

این استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران تصریح کرد: این دستگاه‌های کنترل دائمی قند خون دو نوع است، یک نوع آن با مراجعه به مراکزی و خرید آنها امکان پذیر می‌شود و نوع دیگر به صورت یک نوع موبایل است که زیر پوست فرد قرار گرفته و با لمس آن از روی پوست، امکان کنترل دائمی قند خون فراهم می‌شود.

خبر مهم  اجرای کامل طرح پزشک خانواده در دستور کار وزارت بهداشت

استقامتی با اشاره به گران بودن و قیمت بالای این دستگاه‌ها، تاکید کرد: در حال حاضر این دستگاه‌ها وارد کشور شده اما اگر توسط بیمه‌ها حمایت شوند، قطعا افراد بیشتری می‌توانند از این نوع دستگاه‌ها برای کنترل دائمی قند خون خود استفاده کنند.

استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران در ادامه مهم‌ترین چالش پیش روی دیابت در کشورمان را شیوع روزافزون دیابت دانست و گفت: در طول سال‌های اخیر حداقل ۳۵ درصد بر تعداد افراد دیابتی کشور افزوده شده و متاسفانه روز به روز نیز در حال افزایش است.

خبر مهم  ضرورت نظارت وزارت بهداشت بر عرضه مکمل های ورزشی

استقامتی چالش دوم در کنترل دیابت را نقص آموزش عنوان کرد و افزود: دیابت یک بیماری مزمن است که می‌بایست بر موضوع خود توانمندسازی بیماران تاکید شود.

وی ادامه داد: متاسفانه این آموزش‌ها توسط بیمه‌ها به رسمیت شناخته نمی‌شود و همین مساله باعث شده آموزش به بیماران در کشورمان رو به کاهش برود.

0/5 (0 نقد و بررسی)

منبع:
آخرین اخبار سرویس پزشکی پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
بانک پاسارگاد