14:23:00 - چهارشنبه 14 فوریه 2018

کیفیت آزمایشگاه‌ها ارتقاء می‌یابد

کیفیت آزمایشگاه‌ها ارتقاء می‌یابد
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، دکتر علی صادقی تبار در آستانه برگزاری شانزدهمین کنگره ارتقاء کیفیت خدمات آزمایشگاهی تشخیص پزشکی ایران، اظهار کرد: این کنگره یکی از بزرگ‌ترین همایش‌های جامعه پزشکی کشور است و ۱۶سال است به صورت پیوسته و سالیانه به عنوان همایش بزرگ آزمایشگاهی کشور برگزار می‌شود. وی افزود: خانواده بزرگ آزمایشگاهیان […]

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، دکتر علی صادقی تبار در آستانه برگزاری شانزدهمین کنگره ارتقاء کیفیت خدمات آزمایشگاهی تشخیص پزشکی ایران، اظهار کرد: این کنگره یکی از بزرگ‌ترین همایش‌های جامعه پزشکی کشور است و ۱۶سال است به صورت پیوسته و سالیانه به عنوان همایش بزرگ آزمایشگاهی کشور برگزار می‌شود.

وی افزود: خانواده بزرگ آزمایشگاهیان کشور در این رویداد گردهم می‌آیند و از قسمت‌های مختلف کنگره، محورهای علمی، نشست‌های تخصصی، بخش کارگاه‌ها و پوسترها همچنین بخش نمایشگاهی که بخش پرطرفدار و جذاب کنگره است، استفاده می‌کنند.

دبیر اجرایی شانزدهمین کنگره ارتقا کیفیت خدمات آزمایشگاهی ادامه داد: این کنگره شامل ۲۳ محور است که گروه‌ها و دسته‌های محتوایی در این محورها شامل مسائل تکنیکال حوزه علوم آزمایشگاهی، تازه‌های آزمایشگاهی متناسب با حوزه های مختلف علوم آزمایشگاهی مانند بیوشیمی، میکروب شناسی، ایمونولوژی و هماتولوژی، ۷محور درحوزه آزمایشگاه و بالین، محور های مدیریتی و استاندارد سازی آزمایشگاه‌ها و در آخر محور اخلاق که هرساله جز محورهای ثابت کنگره ارتقا کیفیت است.

خبر مهم  استرس در کودکان موجب پرخوری می‌شود

صادقی تبار افزود: محور بالین و آزمایشگاه به این معناست که گروه‌های تخصصی جامعه پزشکی ارتباطشان را با آزمایشگاه تشخیص طبی در طی نشست‌های مختلف براساس بیماری‌ها و تست‌های مختلفی که برای تشخیص و درمان آن بیماری وجود دارد به گفتگو بنشینند و چالش‌هایشان را در این حوزه مرور کنند.

خبر مهم  ارزان ترین درمان ناباروری در ایران/۴ میلیون زوج نابارور در کشور

دبیر اجرایی شانزدهمین کنگره ارتقا کیفیت خدمات آزمایشگاهی اظهار کرد: یکی از بخش‌های جذاب این کنگره بخش نمایشگاهی است که تعداد بسیار زیادی بازدید کننده و تعداد زیادی از برندهای مطرح کشور در این نمایشگاه شرکت می‌کنند و آزمایشگاه‌ها نیازهای سالیانه‌شان را از طریق همین نمایشگاه تامین می‌کند.

دبیر انجمن دکترای علوم آزمایشگاهی یادآور شد: دوسالی است که آوازه این نمایشگاه به خارج از مرزهای ایران گسترش پیدا کرده و تعدادی از شرکت‌ها و کمپانی‌های خارجی بدون دارا بودن نمایندگی در ایران مستقیم در این رویداد حاضر می‌شوند و محصولات خود را در معرض دید همکاران قرار می‌دهند و بدیهی است که تعدادی از این شرکت‌ها در داخل کشور به جذب نمایندگی بپردارند البته برخی فقط تمایل دارند کالا و خدماتشان را به نمایش بگذارند.

خبر مهم  اسامی لوازم آرایشی و بهداشتی غیر مجاز

صادقی تبار در خصوص شعار کنگره امسال گفت: ۱۶ سال است که شعار کنگره این است «کیفیت را پایانی نیست» و معتقدیم هیچ گاه این مسیری که شروع کردیم به نقطه پایان نمی‌رسد و اینکه فکر کنیم روزی می‌رسد که دیگر لازم نیست در مسیر کیفیت کار کنیم اشتباه است زیرا برای کیفیت پایانی وجود ندارد و ما می‌توانیم با برگزاری این کنگره‌ها کیفیت آزمایشگاه‌ها را در قالب نشست‌های علمی و تخصصی ارتقاء دهیم.

0/5 (0 نقد و بررسی)

منبع:
آخرین اخبار سرویس پزشکی پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
بانک پاسارگاد