3:30:00 - پنج‌شنبه 1 ژانویه 1970

کم تحرکي و چاقي ۵۰ درصد جمعيت روستايي کشور

کم تحرکي و چاقي ۵۰ درصد جمعيت روستايي کشور
رئيسي در مراسم «بهبود تغذيه جامعه با مشارکت زنان روستايي و عشاير» : خبرگزاري آريا-معاون بهداشت گفت: ۵۰ درصد جمعيت روستايي کشور دچار کم تحرکي و چاقي هستند.به گزارش خبرگزاري آريا، عليرضا رئيسي در مراسم «بهبود تغذيه جامعه با مشارکت زنان روستايي و عشاير» افزود: برخورداري از سلامت، زندگي در محيط بهداشتي، دسترسي به خدمات […]


رئيسي در مراسم «بهبود تغذيه جامعه با مشارکت زنان روستايي و عشاير» :

کم تحرکي و چاقي 50 درصد جمعيت روستايي کشور

خبرگزاري آريا-معاون بهداشت گفت: ۵۰ درصد جمعيت روستايي کشور دچار کم تحرکي و چاقي هستند.
به گزارش خبرگزاري آريا، عليرضا رئيسي در مراسم «بهبود تغذيه جامعه با مشارکت زنان روستايي و عشاير» افزود: برخورداري از سلامت، زندگي در محيط بهداشتي، دسترسي به خدمات سلامت و توزيع عادلانه غذا در خانوار منطبق بر نياز فيزيولوژيک افراد خانواده از مسائلي است که با آموزش در جامعه نهادينه مي‌شود.
وي با اشاره به امنيت غذايي گفت: بايد به عواقب ناامني غذايي شامل سوءتغذيه ناشي از کمبود مواد غذايي و سوء تغذيه ناشي از پرخوري در مواد غيرضروري توجه شود.
رئيسي با بيان اينکه ۷۶ درصد مردم درگير بيماري‌هاي غيرواگير هستند، افزود: بسياري از هزينه‌هاي درمان نيز در همين محل صرف مي‌شود و ۱۰ عامل خطرساز در بيماري‌هاي غيرواگير نقش دارد که رژيم غذايي ناسالم در راس آن است.
وي تاکيد کرد: متاسفانه تغذيه روستايي نيز از مشکلات ياد شده در امان نمانده است و ۵۰ درصد جمعيت روستايي کشور نيز دچار کم تحرکي و چاقي هستند.
رئيسي با اشاره به اينکه ۹۰ درصد روستاييان بيش از حد مجاز نمک مصرف مي‌کنند، گفت: نمک نان عامل اصلي در مصرف نمک بالا در مردم است.
معاون بهداشت وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي افزود: جامعه امروز به دنبال تغذيه سالم است و پرداختن به الگو‌هاي صحيح تغذيه‌اي از وظايف ماست.
وي گفت: البته تبليغات دروغين نيز درباره تغذيه، کاهش وزن و استفاده از برخي محصولات گياهي و علفي وجود دارد که صحت ندارد و اين وظيفه کارشناسان تغذيه است که در اين زمينه به جامعه آگاهي دهند.
وي افزود: بايد به استفاده از ريزمغذي‌ها در جامعه بيشتر توجه شود، زيرا از يک سو جامعه با اضافه وزن همراه است و از طرفي کمبود ويتامين D در کشور بالاست، اين موضوع نشان مي‌دهد که جامعه الگوي غذايي درست ندارد.
معاون بهداشت وزير بهداشت گفت: نقش توانمندسازي زنان در تغذيه جامعه بسيار حائز اهميت است و بيش از هزار و ۴۰۰ کارشناس تغذيه جهت اطلاع رساني به مردم در همين راستا در نظر گرفته شده است.
مراسم «بهبود تغذيه جامعه با مشارکت زنان روستايي و عشاير» با هدف تاثير مثبت بر تغذيه جامعه در وزارت بهداشت در حال برگزاري است.

خبر مهم  مراقب سلامت را به عنوان رشته جدید تحصیلی قبول نداریم
0/5 (0 نقد و بررسی)

منبع:
آخرین اخبار سرویس پزشکی پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
بانک پاسارگاد