11:44:03 - چهارشنبه 11 نوامبر 2020

کرونا در ایران جهش پیدا کرده است

کرونا در ایران جهش پیدا کرده است
عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا، با اشاره به موثر بودن اعمال تعطیلی دو هفته‌ای مشاغل غیرضروری در تهران، گفت: البته منظور ما تعطیلی کامل است؛ اکنون طغیان شدید بیماری در کشور به ما می‌گوید که روش‌های محافظه‌کارانه دیگر جواب نمی‌دهد.

شعار سال: دکتر مسعود مردانی، درباره احتمال تعطیلی دو هفته‌ای تهران، گفت: با تعطیلی برای کاهش آمار کرونا موافق هستیم، اما این تعطیلی باید به شکل کامل اجرا شود و لاک‌دان کامل موثر خواهد بود.

وی در خصوص ویژگی‌های مهم برای اجرای تعطیلی کامل و کاهش زنجیره انتقال بیماری، اظهار کرد: تعطیلات مدنظر ما که می‌تواند بار بیماری را کاهش دهد همچون تعطیلات نوروز و حتی ماه رمضان است. بهترین حالت، تعطیلی همه‌جا به جز آتش‌نشانی، مراکز درمانی، داروخانه‌ها و مغازه‌های مرتبط با فروش مواد غذایی است.

خبر مهم  اولین علامت قلبی می‌تواند اولین حادثه قلبی هم باشد

این متخصص بیماری‌های عفونی ادامه داد: پیشنهاد تعطیلی دو هفته‌ای از سوی کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا مطرح شده است که با موافقان و مخالفانی روبرو شده، ولی امیدواریم با جمع‌بندی نهایی این طرح اجرایی شود.

وی در خصوص تاثیر تعطیلی مشاغل غیر ضروری از ساعت ۱۸ به بعد به مدت یک ماه، بیان کرد: این طرح هم در کاهش موارد ابتلا و بستری کرونا بی‌تاثیر نخواهد بود، اما اکنون با توجه به طغیان شدید بیماری در کشور به ما می‌گوید که روش‌های محافظه‌کارانه دیگر جواب نمی‌دهد.

خبر مهم  بسیاری از زنان بیماری خود را پنهان کرده و درمان نمی‌کنند

مردانی درباره وضعیت تخت‌های بیمارستانی استان تهران که پذیرنده بیماران مبتلا به کرونا هستند، تاکید کرد: طبیعتا همه تخت‌های بیمارستانی برای بستری مبتلایان به کرونا نیست و در بخش خصوصی و دولتی بخشی از ظرفیت به پذیرش این بیمارن اختصاص یافته است که به نظر می‌رسد باید ظرفیت بیشتری به پذیرش مبتلایان کرونا اختصاص یابد.

خبر مهم  بودجه هزار میلیاردی برای پزشک خانواده کافی نیست

وی درخصوص وضعیت تامین اکسیژن در بیمارستان‌ها، تصریح کرد: برخی بیمارستان‌ها با کمبود‌هایی مواجه بودند که این موضوع هم در حال برطرف شدن است و جای نگرانی درخصوص تامین اکسیژن برای بیماران وجود ندارد.

شعار سال با اندکی تلخیص واضافات برگرفته از ایسنا،تاریخ انتشار:۲۱آبان۱۳۹۹،کدخبر:۹۹۰۸۲۰۱۳۵۳۴،www.isna.ir

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)

منبع:
آخرین اخبار سرویس پزشکی پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
بانک پاسارگاد