خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
20/07/11 21:05
شناسه خبر : 60899

چهار درخواست ضدکرونایی نظام پزشکی تهران از وزیر بهداشت

هئیت مدیره سازمان نظام پزشکی تهران بزرگ در نامه‌ای به وزیر بهداشت، درنظر گرفتن تمهیداتی برای کاهش انتقال بیماری کووید ۱۹ ، درنظر گرفتن شرایط دورکاری و نظارت ویژه بر توزیع اقلام محافظتی و مراکز تجمع مردم را خواستار شد. ...

شعار سال:در متن نامه هیات مدیره نظام پزشکی تهران بزرگ خطاب به دکتر سعید نمکی  ضمن تقدیر از تلاش‌های مجموعه وزارت  بهداشت و جامعه پزشکی و پیراپزشکی در مبارزه با بیماری کووید-۱۹، آمده است:« با عنایت به افزایش مناطق قرمز در کشور و اوج‌گیری مجدد این بیماری، تأکید بر راهبرد «اولویت حفظ سلامتی و جان مردم و پرسنل درمانی» کشور در تصمیم‌سازی و سیاست‌گذاری‌های کلان کشور بر سایر امور و صیانت از حقوق مردم و نیز جلوگیری از فرسودگی و آسیب کادر درمان ضرورتی اجتناب ناپذیر است.

خبر مهم  ضرورت حذف تجارت چمدانی در دندان‌پزشکی

لذا پیشنهادات ذیل جهت استحضار و طرح در جلسات تخصصی ستاد کرونا ایفاد می‌گردد:

۱-     به منظور حفاظت از پرسنل و کارمندان در بخش‌های دولتی در شهرهایی که وضعیت قرمز اعلام شده است حداقل ۳۰% از پرسنل به صورت گردشی از طریق دورکاری انجام وظیفه نمایند.

۲-    بازگشایی‌های غیر ضروری در حوزه‌های مختلف تعلیق شده و در حوزه پزشکی نیز اعمال جراحی غیر ضروری به بعد از پیک کرونا موکول گردد.

خبر مهم  حاشیه ای به نام تربیت مراقب سلامت

۳-    در خصوص سهولت دسترسی آحاد مردم و جامعه پزشکی به ملزومات پیشگیری، اقدامات اداری- اجرایی لازم انجام گرفته و از تولید تا توزیع توسط نهادهای نظارتی رصد شود.

۴-    نظارت و محدودیت‌های لازم بر اماکن عمومی مانند رستوران‌ها، اتوبوسرانی و مترو به طور ویژه در دستور کار قرار گیرد.»

خبر مهم  انتقاد از پولی شدن داروهای رایگان تالاسمی/ افزایش ۴ برابری قیمت داروها

شعارسال،با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته  از  خبرگزاری   خبرآنلاین ،تاریخ انتشار:  ۲۱  تیر ۱۳۹۹،کدخبر:   ۱۴۰۹۰۳۶،www.khabaronline.ir

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)