19:56:00 - شنبه 17 فوریه 2018

چراخانه تکانی را مردها باید انجام دهند

چراخانه تکانی را مردها باید انجام دهند
کد خبر: ۸۲۸۳۵۰۱۳ (۶۳۹۳۹۲۰) تاریخ خبر: ۱۳۹۶/۱۱/۲۸ ساعت: ۱۶:۲۶ ‘; $.ajax({ type: “Post”, url: “/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend”, data: “{data:’” + data + “‘, enterd: ‘” + enterd + “‘ , captcha:’” + captcha + “‘ }”, contentType: “application/json; charset=utf-8”, dataType: “json”, success: function (msg) { if (msg.d == “”) { //alert(‘با موفقیت ارسال شد’); ResultText.innerHTML = “ […]

کد خبر:


‘;

$.ajax({
type: “Post”,
url: “/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend”,
data: “{data:'” + data + “‘, enterd: ‘” + enterd + “‘ , captcha:'” + captcha + “‘ }”,
contentType: “application/json; charset=utf-8”,
dataType: “json”,
success: function (msg) {

if (msg.d == “”) {
//alert(‘با موفقیت ارسال شد’);
ResultText.innerHTML = “

با موفقیت ارسال شد

“+ divbody;
} else {
alert(msg.d);
ResultText.innerHTML = oldhtml;

}
ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent4_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode();

},
error: function () {
ResultText.innerHTML = “error”;
}
});

}

function ShowPopup(layer, obj) {

$(“.popup”).colorbox({ width: “350px”, inline: true, href: “#ResultText” });
//var objLayer = document.getElementById(layer);
//doPopup(objLayer,obj)
}

به گزارش روز شنبه گروه علمی ایرنا از روزنامه دیلی میل، محققان دانشگاه برگن نروژ در این مطالعه ریه شش هزار و ۲۳۵ زن و مرد را در ۲۲ مرکز مورد بررسی قرار دادند و دوباره آنها را بعد از ۲۲ سال مورد پیگیری قرار دادند.
محققان از این افراد سوال کردند که آیا آنها تنها خانه خود را تمیز می کردند و یا به عنوان نیروهای خدماتی فعالیت دارند. همچنین تعداد دفعات استفاده از محصولات پاکیزه کننده مایع و افشانه ها را از این افراد سوال کردند.
این تحقیق نشان داد، زنانی که حداقل هفته ای یک بار خانه های خود را تمیز کرده اند و یا به عنوان کارگران حرفه ای تمیزکار فعالیت داشته اند، کاهش شدیدی را در ظرفیت ریه خود تجربه کردند.
بر اساس نتایج این مطالعه، کاهش ایجاد شده در ظرفیت ریه زنان هر دو گروه با کاهش ظرفیت ریه بر اثر کشیدن روزی ۲۰ نخ سیگار برای مدت ۱۰ تا ۲۰ سال برابر بود.
نویسندگان این مطالعه هشدار می دهند که استفاده از محصولات پاکیزه کننده برای زنان، سلامت تنفسی آنها را تهدید می کند، اما استفاده از این محصولات بر ریه مردانی که تنها خانه خود را تمیز می کنند و یا به عنوان کارگران حرفه ای تمیزکار فعالیت دارند، هیچ تاثیری ندارد.
محققان اظهار داشتند که استفاده از محصولات پاکیزه کننده برای تمیز کردن خانه باعث بروز التهاب با درجه کم در ریه ها می شود و این التهاب در طول سال ها به آسیب دائمی در راه های هوایی منجر می شود.
محققان افزودند: به خوبی مشخص شده است که قرار گرفتن در معرض محرک های راه های تنفسی مانند آمونیاک و مواد سفید کننده که هر دو در محصولات تمیز کننده خانه مانند جرم گیرها و یا ضدعفونی کننده های سرویس های بهداشتی منازل وجود دارند باعث بروز تغییرات فیبروتیک در بافت ریه و سپس زخم های ریه می شود.
به گفته محققان، محصولاتی که برای تمیز کردن خانه به کار می روند، هم باعث آزردن ریه ها می شوند و هم در طول زمان تغییرات دائمی در ریه ها ایجاد می کنند.
محققان اظهار داشتند که این کاهش ظرفیت ریه به این دلیل اتفاق می افتد که مواد شیمیایی محصولات پاکیزه کننده باعث تخریب مخاط غشای راه های هوایی می شود که در طول زمان بروز تغییرات دائمی در راه های هوایی را در پی می اورد. اما این مطالعه نشان داد که ریه مردانی که حتی به صورت مرتب از محصولات پاکیزه کننده استفاده می کنند، تحت تاثیر قرار نمی گیرند که احتمالا نشانگر اثرپذیری کمتر ریه مردان در برابر مواد شیمیایی پاکیزه کننده است.
تحقیق قبلی نشان داده بود که ریه های مردان نسبت به آسیب ناشی از محرک های مختلف مانند دود سیگار و گرد و غبار چوب مقاوم تر است.
وی افزود: پیام اصلی این مطالعه این است که استفاده طولانی مدت از مواد شیمیایی پاکیزه کننده خانه به احتمال زیاد باعث وارد آمدن آسیب جدی به ریه ها می شود.
محققان با تاکید بر این که استفاده از این محصولات شیمیایی معمولا غیرضروری هستند، گفت: به استثنای کاربرد سفیدکننده ها برای سرویس بهداشتی، استفاده از پارچه های میکروفیبر و آب برای تمیز کردن اغلب مناطق خانه ها کافی است.
علمی**۲۰۳۸**۱۴۴۰
مترجم: درنا محمدیان** انتشار: گلشن

خبر مهم   پاسخ سوالات خود در زمینه «سینوزیت» را اینجا بخوانید/ دانش آموزان خوزستانی یک سال کمتر درس می‌خوانند/ بهترین انتخاب رشته برای علاقه‌مندان به ریاضی چیست؟

انتهای پیام /*

0/5 (0 نقد و بررسی)

منبع:
آخرین اخبار سرویس پزشکی پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
بانک پاسارگاد