7:46:45 - چهارشنبه 11 مارس 2020

وضعیت سفید جنوب کرمان در کروناویروس

وضعیت سفید جنوب کرمان در کروناویروس
رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت گفت: طی دو هفته‌ای که ویروس کرونا وارد استان شده مورد مثبتی در جنوب استان مشاهده نشده، ۳۰ نفر بستری و آزمایشات آن‌ها در حال انجام است که خوشبختانه تا امروز جواب اکثر آن‌ها منفی اعلام شده است.

 به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، اصغر مکارم در حاشیه بازدید از بیمارستان امام حسین (ع) منوجان در ارزیابی دانشگاه علوم‌پزشکی از وضعیت و آمادگی بیمارستان شهرستان منوجان در مقابله با کروناویروس اظهار داشت: در اکثر شهر‌ها یک بخش را برای بیمارانی که مشکلات ریوی دارند، مهیا کرده‌ایم.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی جیرفت ادامه داد: خوشبختانه در جنوب کرمان، مورد مثبتی از ابتلا به کروناویروس وجود نداشته، اما هر مورد سرفه و تب غیرقابل توجیه وجود داشته باشد همکاران ما به‌عنوان مورد مشکوک بستری و تحت درمان قرار خواهند داد.

مکارم در ادامه اظهار کرد: خوشبختانه در برخی از شهر‌ها این گروه‌ها شکل گرفته و در شهرستان منوجان هم اگر کسانی هستند که می‌توانند ماسک پارچه‌ای تولید کنند ما نیز از آن‌ها حمایت می‌کنیم.

خبر مهم  ابلاغ وزیر بهداشت برای رسیدگی بیشتر به بیماران در نوروز

وی خاطرنشان کرد: این میزان تولید کفاف نیاز بیمارستان‌ها و مردم نیست، اما کار خوبی که صورت گرفته نقش گروه‌های جهادی است که با هماهنگی دانشگاه علوم‌پزشکی شروع به تولید ماسک پارچه‌ای کرده‌اند که حداقل نیاز پرسنل بیمارستان‌ها که در خط مقدم مبارزه با کروناویروس هستند، تامین شود.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی جیرفت در پاسخ به پرسشی در خصوص کمبود ماسک در شهرستان منوجان بیان کرد: قبل از شیوع این ویروس نیاز کشور در خصوص ماسک بسیار کم بود و تولیدکننده‌ها نیز بر اساس نیاز بازار تولید خود را انجام می‌دادند، اما یک باره که کروناویروس ظاهر شد نیاز مردم به ماسک و سایر مواد بهداشتی چندین برابر بالا رفت.

خبر مهم  شعار هفته سلامت مردان فعال تر، مردان سالم‌تر

وی تصریح کرد:، چون در فصل آنفلوآنزا هستیم ممکن است بسیاری از این موارد آنفلوآنزا باشد، آمادگی لازم برای بیماران احتمالی مبتلا به این ویروس در شهر جیرفت داریم، اما بیمارستان منوجان در واقع یک مراجعه اولیه است، دانشگاه علوم‌پزشکی دو بیمارستان اجرایی در این خصوص؛ بیمارستان ۱۲ فروردین کهنوج و بیمارستان امام خمینی (ره) در جیرفت معرفی کرده که آمادگی لازم را برای درمان این بیماران دارند.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی جیرفت در پاسخ به این سوال که چند مورد مثبت و مشکوک کرونا تاکنون در جنوب کرمان وجود داشته است، گفت: حدود ۲۰۰ مورد مشکوک داشته‌ایم که از این ۲۰۰ نفر ۳۰ نفر بستری و آزمایشات آن‌ها در حال انجام است که خوشبختانه تا امروز جواب اکثر آن‌ها منفی اعلام شده است.

خبر مهم  خیز چهارم کرونا نزدیک است؛ دورهمی نگیرید

وی تأکید کرد: به‌شدت توصیه می‌کنم مردم در منازل خود بمانند و از تردد‌های غیرضروری بپرهیزند چراکه در این دو هفته‌ای که این ویروس وارد استان شده مورد مثبتی در جنوب استان مشاهده نشده، اما با این حال همه مردم با بهداشت و درمان همکاری کنند چراکه اگر خدای ناکرده یک نفر مبتلا شود مانند موجی عظیم فراگیر می‌شود.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)

منبع:
آخرین اخبار سرویس پزشکی پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
بانک پاسارگاد