19:24:00 - سه‌شنبه 20 فوریه 2018

ورزش؛ کلید طلایی سلامت مردان

ورزش؛ کلید طلایی سلامت مردان
کد خبر: ۸۲۸۳۸۳۹۴ (۶۳۹۸۲۱۷) تاریخ خبر: ۱۳۹۶/۱۲/۰۱ ساعت: ۱۵:۵۴ ‘; $.ajax({ type: “Post”, url: “/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend”, data: “{data:’” + data + “‘, enterd: ‘” + enterd + “‘ , captcha:’” + captcha + “‘ }”, contentType: “application/json; charset=utf-8”, dataType: “json”, success: function (msg) { if (msg.d == “”) { //alert(‘با موفقیت ارسال شد’); ResultText.innerHTML = “ […]

کد خبر:


‘;

$.ajax({
type: “Post”,
url: “/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend”,
data: “{data:'” + data + “‘, enterd: ‘” + enterd + “‘ , captcha:'” + captcha + “‘ }”,
contentType: “application/json; charset=utf-8”,
dataType: “json”,
success: function (msg) {

if (msg.d == “”) {
//alert(‘با موفقیت ارسال شد’);
ResultText.innerHTML = “

با موفقیت ارسال شد

“+ divbody;
} else {
alert(msg.d);
ResultText.innerHTML = oldhtml;

}
ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent4_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode();

},
error: function () {
ResultText.innerHTML = “error”;
}
});

}

function ShowPopup(layer, obj) {

$(“.popup”).colorbox({ width: “350px”, inline: true, href: “#ResultText” });
//var objLayer = document.getElementById(layer);
//doPopup(objLayer,obj)
}

به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، تمرکز امسال هفته سلامت مردان روی ورزش و تحرک بدنی، این هدف را دنبال می کند که زمینه گرایش بیشتر مردان به فعالیت های فیزیکی را فراهم کرده و توجه به این موضوع مهم را در بین این بخش از جامعه نهادینه کند.
آشناکردن تقریبا نیمی از جمعیت ایران به اهمیت سلامت و الزامات حفظ سلامت از جایگاه ویژه ای برخوردار است چراکه به این طریق می توان از بسیاری از بیماری ها و تبعات منفی آن به راحتی پیشگیری کرد و جامعه بانشاط تری داشت.
عضو هیات علمی دانشگاه جندی شاپور اهواز روز سه شنبه در این زمینه به خبرنگار علمی ایرنا گفت: دست اندرکاران نظام سلامت کشور با برگزاری اینچنین برنامه هایی درصدد حفظ و ارتقای سلامت مردان هستند.
دکتر علیرضا خردمند اظهار کرد: تامین سلامت جسمی و روانی مردان در دوره های مختلف زندگی، پیشگیری از بیماری ها، ایجاد فرهنگ توجه به سلامتی قبل از بیماری و افزایش دسترسی مردان به اطلاعات سلامتی ازجمله اهداف این هفته است.
وی ادامه داد: با برگزاری چنین برنامه هایی شاهد افزایش آگاهی مردان در مورد سلامت خود در چند سال اخیر بوده ایم که می توان به پیشرفت هایی در زمینه پیشگیری و درمان بیماری هایی مانند سرطان پروستات و ناباروری به عنوان توفیقات این دوره اشاره کرد.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز ادامه داد: در سال های اخیر اینگونه موضوعات در حوزه سلامت مورد توجه بیشتر مردان قرار گرفته است و امیدواریم با ارتقای آگاهی آنان، شاهد حفظ و ارتقای سلامتی این بخش از جامعه باشیم.
خردمند با اشاره به اینکه مردان باید نسبت به اهمیت سلامت خود مطلع باشند، گفت: آنان باید در زندگی روزمره، قسمتی از وقت خود را صرف حفظ سلامتی کنند.
وی با بیان اینکه تمرکز هفته سلامت مردان در سال جاری بر ورزش و تحرک بدنی به این سبب است که موجب افزایش سلامت و تندرستی مردان شود و زمینه شادابی بیشتر آنان را فراهم آورد، افزود: بررسی ها نشان می دهد افرادی که تحرک بدنی مناسب دارند، دارای شادی و نشاط بیشتری هستند و از نظر روانی نیز شرایط بهتری نسبت به سایر افراد جامعه دارند.
عضو هیات علمی دانشگاه گفت: کم تحرکی، ورزش نکردن و چاقی مشکل جهانی است و در کشور ما نیز این معضل به خصوص در چند سال اخیر بیشتر شده است؛ تعداد زیادی از کودکان نسبت به سال های گذشته چاق تر شده اند و به همین دلیل آمار چاقی در کشور بالاتر رفته است.
خردمند افزود: کم تحرکی با بروز بیماری هایی مانند دیابت و بیماری های قلبی و عروقی و در نتیجه مشکلات روانی ارتباط مستقیم دارد؛ این درحالی است که ورزش و تحرک بدنی می تواند از بروز بسیاری از بیماری ها حتی سرطان ها پیشگیری کند.

خبر مهم  سرمایه گذاری خارجی ها در بازار سلامت ایران/ برزیل و ژاپن می آیند

** غربالگری و فراهم شدن زمینه شناسایی بهتر سرطان پروستات
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با تاکید بر اینکه غربالگری زمینه شناسایی بهتر سرطان پروستات را فراهم کرده است، گفت: در ایران سال ها است که برنامه غربالگری انجام می شود و این کار زمینه شناسایی سرطان پروستات را در مراحل اولیه فراهم کرده است.
خردمند ادامه داد: در گذشته، اغلب افراد مبتلا به سرطان پروستات در مراحل پیشرفته شناسایی می شدند اما در حال حاضر در مراحل ابتدایی این افراد شناسایی می شوند.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز بر لزوم انجام آزمایش سالانه سرطان پروستات تاکید کرد و گفت: مردان باید از ۵۰ سالگی به صورت سالیانه این آزمایش را انجام دهند و در خانواده هایی که سابقه این بیماری وجود دارد، باید از ۴۰ سالگی تحت بررسی های پزشکی مربوطه قرار گیرند.
وی به موضوع ناباروری به عنوان یکی از مشکلات مردان اشاره کرد و گفت: در چند سال اخیر مردان توجه بیشتری به این عارضه و راه های درمان آن دارند.

خبر مهم  ثبت یک فوت در هر ۱۵ دقیقه درشهریور گذشته/ قوه مصممی برای جلوگیری ازساخت برخی خودروها وجود ندارد

** هفته سلامت مردان
از سال ۱۳۸۵، اولین پنجشنبه اسفندماه به عنوان روز ملی سلامت مردان در ایران نامگذاری شد که به دلیل اهمیت موضوع و لزوم اطلاع رسانی مناسب در این زمینه این روز از چند سال گذشته به هفته سلامت مردان تغییر نام داد.
روزهای هفته سلامت مردان سال جاری به شرح زیر اعلام شده است:
سه شنبه اول اسفند؛ نقش فعالیت بدنی در سلامت همه گروه‌های سنی و جمعیتی از کودکان و جوانان تا میانسالان و سالمندان، معلولان و بیماران
چهارشنبه دوم اسفند؛ نقش ورزش در کنترل عوامل خطر بیماری قلبی عروقی با تاکید بر چاقی شکمی به عنوان زنگ خطر سلامت مردان
پنجشنبه سوم اسفند؛ سلامت مردان، سلامت خانواده
جمعه چهارم اسفند؛ ورزش همگانی و محیط زندگی حامی فعالیت بدنی
شنبه پنجم اسفند؛ محیط کار حامی فعالیت بدنی
یکشنبه ششم اسفند؛ نقش ورزش در سلامت روانی و اجتماعی مردان
دوشنبه هفتم اسفند؛ ورزش و سلامت اسکلتی عضلانی
علمی** ۱۲۰۱**۱۸۳۴

خبر مهم  حمایتی ۱۶۳ میلیارد تومانی سازمان بیمه سلامت از بیماران هموفیلی

انتهای پیام /*

0/5 (0 نقد و بررسی)

منبع:
آخرین اخبار سرویس پزشکی پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
بانک پاسارگاد