20:48:44 - چهارشنبه 11 مارس 2020

هماهنگی میان وزارت صمت و بهداشت در توزیع اقلام ضدعفونی کننده، ماسک و لباس‌های پزشکی

هماهنگی میان وزارت صمت و بهداشت در توزیع اقلام ضدعفونی کننده، ماسک و لباس‌های پزشکی
معاون وزیر بهداشت با اشاره هماهنگی هماهنگی میان وزارت صمت و بهداشت در توزیع اقلام ضدعفونی کننده، ماسک و لباس‌های پزشکی از افزایش ۸ برابری ظرفیت تولید اقلام بهداشتی مورد نیاز کشور خبر داد.

شعار سال: محمدرضا شانه‌‌ساز در نشست مشترک با قائم‌‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاونین وزارت صمت برای تامین اقلام بهداشتی و پزشکی، اظهار داشت:تقریبا از ابتدای هفته گذشته، به صورت روزانه و مرتب جلساتی با وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شده تا هماهنگی کامل‌‌تری در توزیع اقلام ضدعفونی کننده، ماسک و لباس‌های پزشکی انجام داده و مایحتاج کادر درمانی و مردم را تامین کنیم.

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود:شیوع کرونا با سایر بحران‌هایی همچون سیل و زلزله که در کشور رخ می‌دهد متفاوت است، چرا که در حوادث طبیعی، ممکن است چند استان را درگیر نماید؛ در حالیکه ویروس کرونا همه کشور را درگیر کرده و حتی بخش عمده‌ای از جهان نیز درگیر شده است؛ بنابراین اقلامی که هم‌اکنون در کشور به لحاظ دارویی و پزشکی، مورد نیاز است، از خارج از کشور نیز به راحتی قابل تامین نیست.

خبر مهم  شناسایی ۲۲۶۲ بیمار جدید کووید ۱۹ در کشور/ بهبودی ۲۱۵ هزار نفر از بیماران

وی تصریح کرد: وزارت بهداشت و واردکنندگان، در هفته‌‌های گذشته تلاش بسیاری برای خرید ماسک از سایر بازارهای جهانی داشتند، در حالیکه حتی حاضر بودیم قیمت بالا نیز بپردازیم، اما در لحظه‌های آخری که محموله‌ها در حال حرکت به سمت کشور بود، توسط دولت کشورهای صادرکننده متوقف می‌شد، چراکه خود آن‌ها نیز به این اقلام نیاز دارند.

*** هم‌اکنون تولید اقلام بهداشتی مورد نیاز کشور ۶ تا ۸ برابر شده است

به گفته شانه‌ساز، برخی از استان‌ها و دانشگاه‌های کشور، بیشتر درگیر ویروس کرونا شده‌اند؛ بنابراین از ابتدا به صورت ویژه‌‌تر بر روی تامین اقلام بهداشتی مورد نیاز آنها تمرکز کردیم، ضمن اینکه هم‌اکنون نیز تولید اقلام مورد نیاز در کشور ۶ تا ۸ برابر شده است، در حالیکه به تناسب نیاز کشور ۲۰ برابر است.

خبر مهم  ماجرای تهدید معاون وزیر بهداشت توسط یک شرکت وارد کننده دارو

وی اظهار داشت: هنوز گپ عمده‌ای در ماسک‌های N95 داریم؛ این در حالی است که در ابتدای شیوع این ویروس، یک واحد تولیدی در کشور داشتیم که ده هزار عدد در روز تولید می‌کرد، اما هم‌اکنون با کمک صنایع دفاع، به ۴۰ هزار عدد در روز رسیده‌ایم در حالیکه نیاز کشور به ۱۰۰ هزار عدد ماسک N95 در روز است.

شانه‌ساز ادامه داد: هم‌اکنون با زیر بار بردن ظرفیت‌های تولید مردمی و دستگاه‌های جهادی از جمله صنایع دفاع، بسیج، بسیج اصناف و واحدهای تولیدی- صنفی به مرور در حال تکمیل ظرفیت مورد نیاز هستیم.

وی ادامه داد:اولویت در توزیع این اقلام با مراکز بهداشتی است که تعداد پذیرش بیشتری از بیماران دارند، اما با راهکارهایی که در نظر گرفته شده، ظرف چند روز آینده به داروخانه‌ها نیز که محل مطمئن عرضه این محصولات هستند، اقلام را ارائه خواهیم کرد؛ ضمن اینکه توزیع نیز به صورت متمرکز از طریق شرکت‎های رسمی پخش دارو در داروخانه‌ها شروع خواهد شد.

خبر مهم  وزارت بهداشت: دانشجویان ایرانی بازگشته از چین، در سلامت کامل هستند

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پایان، اظهار داشت:وزارت بهداشت فیلم‌های آموزشی را برای تولید ماسک‌های خانگی منتشر کرده که بر این اساس امیدواریم ظرف هفته جاری، بخش مهمی از خواسته‌های مراکز درمانی را پاسخ دهیم.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری صنایع، تاریخ ۲۰ اسفند  ۹۸، کد مطلب: ۱۶۳۵۰۲: www.sanayepress.com

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)

منبع:
آخرین اخبار سرویس پزشکی پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
بانک پاسارگاد