16:37:31 - شنبه 17 فوریه 2018

نظارت بر درمان مهم‌ترین هدف وزارت بهداشت است

نظارت بر درمان مهم‌ترین هدف وزارت بهداشت است
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از وزارت بهداشت، قاسم جان بابایی در همایش سراسری مدیران و روسای اداره‌های نظارت بر درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور و روسای شعب تعزیرات سراسر کشور گفت: آنچه که در وزارت بهداشت به دنبال آن هستیم، دفاع و صیانت از حقوق بیمار است. وی افزود: وزارت بهداشت بیش از […]

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از وزارت بهداشت، قاسم جان بابایی در همایش سراسری مدیران و روسای اداره‌های نظارت بر درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور و روسای شعب تعزیرات سراسر کشور گفت: آنچه که در وزارت بهداشت به دنبال آن هستیم، دفاع و صیانت از حقوق بیمار است.

وی افزود: وزارت بهداشت بیش از اینکه مجری خدمت باشد، نقش سیاست گذاری در خدمت و نظارت بر انجام خدمت را برعهده دارد، ممکن است در کشورهای مختلف اجرای خدمت را حتی سازمان‌ها و تشکل‌های دیگر هم انجام دهد، اما وزارت بهداشت نقش سیاست گذاری و نظارت بر اجرای آن سیاست‌‌ها را دارد، بنابراین مهم‌ترین هدف ما در حوزه درمان، نظارت است.

خبر مهم  ریتالین؛ فرشته نجات روزهای امتحان یا سفیر مرگ

جان بابایی ادامه داد: اصل خدمت به مردم از نظر سازمان بهداشت جهانی، ارائه خدمات ایمن، در دسترس و ارزان به مردم است.

معاون درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه با جدی گرفتن مبحث نظارت، خدمت نا ایمن به مردم ارائه نخواهد شد، افزود: یکی از اهداف کلان برنامه تحول نظام سلامت، دسترسی مردم به خدمات ایمن است، این بدان معناست که اصل نظارت در طرح تحول سلامت نهفته است.

جان بابایی ادامه داد: مهم‌ترین وظیفه ما این است که از فعالیت مراکز غیر استاندارد و افراد متخلف جلوگیری کنیم.

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: یکی دیگر از چالش‌ها، مشاهده برخی تبلیغات غیرمجاز و بی‌اساس در سطح شهر و فضای مجازی است که خدمتی را تبلیغ می‌کنند و این تبلیغات در واقع سلامت مردم را نشانه می‌گیرد، زیرا نمی‌توان از ایمن بودن خدمت و افرادی که آن خدمات را ارائه می‌دهند، مطمئن بود.

خبر مهم  چرا نباید عصبانی شد؟

وی با بیان اینکه مهم‌ترین کار در حوزه بهداشت و درمان آگاهی مردم از حق قانونی خودشان است، اظهار کرد: چنانچه مردم با حق قانونی خود آشنا شوند، بزرگ‌ترین نظارت اتفاق می افتد و می تواند باعث نهادینه شدن نظارت در جامعه و امنیت در سلامت می شود.

جان بابایی خاطرنشان کرد: یکی از نعمت های ما بعد از انقلاب اسلامی، افزایش تعداد دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی بوده که به افزایش سطح تحصیلات مردم و هوشیاری آنها انجامیده است و لذا آگاهی بیشتر مردم به تقویت نقش نظارتی آنها در جامعه کمک می‌کند.

خبر مهم  تصویربرداری دقیق دندان قبل از ایمپلنت لازم و ضروری است

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: اصل کار ما این است که پیشگیری و آگاهی اتفاق بیفتد و هدف ما این است خدمات ایمن را در کنار خدمات ارزان که ارمغان طرح تحول سلامت است به مردم ارائه دهیم و با محکم برداشتن گام‌های نظارت، از رخداد اتفاقات ناخواسته پیشگیری کنیم.

0/5 (0 نقد و بررسی)

منبع:
آخرین اخبار سرویس پزشکی پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
بانک پاسارگاد