15:20:02 - شنبه 17 فوریه 2018

مهم‌ترین هدف ما در حوزه درمان، «نظارت» است

مهم‌ترین هدف ما در حوزه درمان، «نظارت» است
معاون درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه مهم‌ترین کار در حوزه بهداشت و درمان آگاهی مردم از حق قانونی خودشان است، گفت: چنانچه مردم با حق قانونی خود آشنا شوند، بزرگ‌ترین نظارت اتفاق می‌افتد و می‌تواند باعث نهادینه شدن نظارت در جامعه و امنیت در سلامت می‌شود. به گزارش ایسنا، دکتر قاسم جان بابایی در […]

معاون درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه مهم‌ترین کار در حوزه بهداشت و درمان آگاهی مردم از حق قانونی خودشان است، گفت: چنانچه مردم با حق قانونی خود آشنا شوند، بزرگ‌ترین نظارت اتفاق می‌افتد و می‌تواند باعث نهادینه شدن نظارت در جامعه و امنیت در سلامت می‌شود.

به گزارش ایسنا، دکتر قاسم جان بابایی در همایش سراسری مدیران و روسای اداره‌های نظارت بر درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور و روسای شعب تعزیرات سراسر کشور گفت: آنچه که در وزارت بهداشت به دنبال آن هستیم، دفاع و صیانت از حقوق بیمار است.

وی افرود: وزارت بهداشت بیش از اینکه مجری خدمت باشد، نقش سیاست‌گذاری در خدمت و نظارت بر انجام خدمت را برعهده دارد، ممکن است در کشورهای مختلف اجرای خدمت را حتی سازمان ها و تشکل های دیگر هم انجام دهد، اما وزارت بهداشت نقش سیاست گذاری و نظارت بر اجرای آن سیاست ها را دارد، بنابراین مهم ترین هدف ما در حوزه درمان، نظارت است.

خبر مهم  ارتقای سلامت مردم، هدف اجتماعی‌سازی سلامت

 جان بابایی ادامه داد: اصل خدمت به مردم از نظر سازمان بهداشت جهانی، ارائه خدمات ایمن، در دسترس و ارزان به مردم است.

معاون درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه با جدی گرفتن مبحث نظارت، خدمت نا ایمن به مردم ارائه نخواهد شد، خاطرنشان کرد: یکی از اهداف کلان برنامه تحول نظام سلامت، دسترسی مردم به خدمات ایمن است، این بدان معناست که اصل نظارت در طرح تحول سلامت نهفته است.

جان بابایی ادامه داد: مهم‌ترین وظیفه ما این است که از فعالیت مراکز غیر استاندارد و افراد متخلف جلوگیری کنیم.

خبر مهم  پایش تصفیه آب آشامیدنی شهر رشت بصورت روزانه توسط بازرسان بهداشت

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: یکی دیگر از چالش ها، مشاهده برخی تبلیغات غیرمجاز و بی اساس در سطح شهر و فضای مجازی است که خدمتی را تبلیغ می کنند و این تبلیغات در واقع سلامت مردم را نشانه می گیرد، زیرا نمی توان از ایمن بودن خدمت و افرادی که آن خدمات را ارائه می دهند، مطمئن بود.

وی با بیان اینکه مهم‌ترین کار در حوزه بهداشت و درمان آگاهی مردم از حق قانونی خودشان است، اظهار داشت: چنانچه مردم با حق قانونی خود آشنا شوند، بزرگ ترین نظارت اتفاق می افتد و می تواند باعث نهادینه شدن نظارت در جامعه و امنیت در سلامت می شود.
جان بابایی خاطرنشان کرد: یکی از نعمت های ما بعد از انقلاب اسلامی، افزایش تعداد دانشگاه ها و موسسات آموزشی بوده که به افزایش سطح تحصیلات مردم و هوشیاری آنها انجامیده است و لذا آگاهی بیشتر مردم به تقویت نقش نظارتی آنها در جامعه کمک می کند.

خبر مهم  محصولات پروبیوتیک ایمنی زنان باردار و جنین را بالا می برد

بنابر اعلام وبدا، معاون درمان وزارت بهداشت گفت: اصل کار ما این است که پیشگیری و آگاهی اتفاق افتد و هدف ما این است خدمات ایمن را در کنار خدمات ارزان که ارمغان طرح تحول سلامت است به مردم ارائه دهیم و با محکم برداشتن گام‌های نظارت، از رخداد اتفاقات ناخواسته پیشگیری کنیم.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)

منبع:
آخرین اخبار سرویس پزشکی پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
بانک پاسارگاد