19:07:04 - پنج‌شنبه 15 فوریه 2018

معاون درمان وزیر بهداشت: نگران آینده طرح تحول سلامت نیستیم

معاون درمان وزیر بهداشت: نگران آینده طرح تحول سلامت نیستیم
معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: طرح تحول سلامت به عنوان بزرگ‌ترین طرح اجتماعی دولت بخشی از خواسته‌های مردم است؛ این طرح آغاز شد و کارهای اساسی انجام گرفت و البته نگران آینده این طرح نیز نیستیم. به گزارش ایسنا، قاسم جان بابایی امروز ۲۶ بهمن‌ماه در مراسم افتتاحیه پروژه های شبکه […]

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: طرح تحول سلامت به عنوان بزرگ‌ترین طرح اجتماعی دولت بخشی از خواسته‌های مردم است؛ این طرح آغاز شد و کارهای اساسی انجام گرفت و البته نگران آینده این طرح نیز نیستیم.

به گزارش ایسنا، قاسم جان بابایی امروز ۲۶ بهمن‌ماه در مراسم افتتاحیه پروژه های شبکه بهداشت و درمان شهرستان فیروزه عنوان کرد: یکی از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران طرح تحول سلامت به عنوان بزرگ‌ترین طرح اجتماعی دولت که جزء خواسته‌های مردم بود؛ شروع آن با وزیر جهادی آقای هاشمی شکل گرفت و حمایت هیات دولت، شخص رئیس جمهور، مجلس و.. باعث شد که این طرح آغاز شود. 

خبر مهم  نام نویسی بیش از ۶۰ هزار نفر در جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت

وی ادامه داد: امروز هزاران مراکز بهداشت و درمان و خانه‌های بهداشت ساخته شده، بالغ بر ۲۵ هزار تخت بیمارستانی به کشور اضافه و همچنین بالغ‌بر ۲۰۰۰ اتاق ال. دی. آر در کشور راه‌اندازی شده است.

جان‌بابایی با بیان این که بیش از ۶۰۰۰ پزشک متخصص در مناطق کم برخوردار حضور دارند، اظهار کرد:  البته نمی‌گوییم شرایط ایده‌آل است، مردم بیش از این حق دارند اما خوشحالیم که طرح تحول سلامت بر اساس یک آسیب شناسی واقعی آغاز گردید و هم اکنون خواسته مردم شده است؛ نگران آینده نیستیم چرا که در حوزه بهداشت، کارهای اساسی شروع شده و در آینده بیشتر خودش را نشان خواهد داد.

خبر مهم  مرگ سالانه ۱۶ میلیون نفر در جهان بر اثر عفونت‌های بیمارستانی

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: مترقی ترین کشورهای دنیا در زمینه بهداشت کار می کنند؛ طرح تحول سلامت خدمات دندان‌پزشکی زیر ۱۴ سال را رایگان کرده، همان کاری که کشورهای مترقی می‌کنند؛  هم اکنون نیز آثارش را می‌بینیم، خدمات دندان‌پزشکی در دوران باداری رایگان شده و این کار ارزشمندی است.

جان‌بابایی گفت: پیگیری و شناخت بیماری‌ها قبل از این که بتواند مشکلاتی برای مردم ایجاد کند، از جمله دیگر اقدامات است، برای مثال غربال گری که امروزه در حوزه بهداشت برای دیابت و فشار خون انجام می‌شود. مهم ترین علت مرگ و میر در کشور ما بیماری‌های قلبی و عروقی و سکته مغزی است و مهم‌ترین علت آن نیز دیابت و فشار خون است که درست تشخیص داده و درمان نمی‌شود.

خبر مهم  ادغام برنامه خدمات نوین سلامت سالمندان از برنامه‌های دانشگاه علوم پزشکی است

وی افزود: قبل از انقلاب امید به زندگی زیر ۵۵ سال بود و اکنون امید به زندگی در زنان در برخی استان‌ها بالای ۸۰ سال و میانگین کشوری بالای ۷۵ سال است همچنین در آقایان نیز تقریبا بالای ۷۴ سال است و این نشان دهنده این است که تسهیلات در کشور ایجاد شده و خدمات بهداشتی درمانی نیز توسعه یافته و امید به زندگی را بالا برده است.
انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)

منبع:
آخرین اخبار سرویس پزشکی پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
بانک پاسارگاد