12:36:00 - چهارشنبه 7 فوریه 2018

مضرات نوشیدن چای داغ

مضرات نوشیدن چای داغ
به گزارش خبرگزاری موج، چای و بیشتر از آن چای داغ از نوشیدنی های پرطرفدار ایرانیان است اما مصرف چای داغ مضراتی برای بدن در پی دارد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد. در سراسر جهان چای داغ از نوشیدنی‌های پرطرف‌دار است و برآورد شده تنها در سال ۲۰۱۶ چیزی حدود ۲.۹ میلیون […]

به گزارش خبرگزاری موج، چای و بیشتر از آن چای داغ از نوشیدنی های پرطرفدار ایرانیان است اما مصرف چای داغ مضراتی برای بدن در پی دارد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

در سراسر جهان چای داغ از نوشیدنی‌های پرطرف‌دار است و برآورد شده تنها در سال ۲۰۱۶ چیزی حدود ۲.۹ میلیون تن چای مصرف شده است.

خبر مهم  آمار مهاجرت ماهانه پرستاران از کشور

چای داغ در عین حال که به گرم شدن در فصل زمستان و تسکین گلودرد کمک می کند، موجب سرحال شدن در اول صبح می شود و به دلیل تاثیرات آنتی‌اکسیدانی برای سلامتی مفید است، می تواند برای برخی از افراد خطرات جدی را به همراه داشته باشد.

 دمای چای بر سلامت تاثیر می‌گذارد

گروهی از متخصصان چینی دریافتند دمای چای بر سلامت تاثیر می‌گذارد و پیامدهای منفی چای داغ روی سلامتی در برخی از افراد بیشتر است. در این بررسی آمده است مصرف چای داغ  با شروع سرطان مری مرتبط است.

خبر مهم  نتایج امیدبخش تست واکسن HIV روی نمونه انسانی

مضرات نوشیدن چای داغ

سرطان مری هشتمین سرطان شایع در سراسر جهان است

سرطان مری هشتمین سرطان شایع در سراسر جهان است. در این بررسی آمده است نوشیدن چای داغ در افرادی که مصرف سیگار و مواد الکی دارند با خطر ابتلا به سرطان مری مرتبط است.

 به گزارش مدیکال  نیوز تودی، به گفته متخصصان چینی ترکیب سیگار، مواد الکلی، ترکیب‌هایی موجود در چای و تاثیرات منفی نوشدین چای داغ، سلامت را به خطر می‌اندازد.

خبر مهم  سخنان روحانی اعتماد ساز و امیدبخش نبود

0/5 (0 نقد و بررسی)

منبع:
آخرین اخبار سرویس پزشکی پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
بانک پاسارگاد