16:06:55 - شنبه 11 جولای 2020

مشکل تمدید پروانه طبابت حل شد

مشکل تمدید پروانه طبابت حل شد
با رایزنی‌های انجام شده قوانین نیز در این زمینه تسهیل شد و اعضای نظام پزشکی می‌توانند تمامی امتیاز خود را با شرکت در وبینارهای مجازی تامین کنند.

شعار سال: دکتر علیرضا سلیمی معاون آموزش و پژوهش سازمان نظام پزشکی، ضمن اشاره به همه‌گیری بیماری کووید۱۹ در کشور اظهار کرد: با توجه به این‌که امکان حضور در همایش‌ها و برنامه‌های بازآموزی بصورت حضوری وجود ندارد و سال آینده نیز همکاران باید پروانه‌های طبابت خود را تمدید کنند؛ یکی از دل‌نگرانی‌های موجود این بودکه پروانه‌ها تمدید نشود یا همکاران نتوانند امتیاز بازآموزی لازم را کسب کنند .

وی به دو مکانیسم برای رفع این مشکل و کاستن از دل نگرانی‌های جامعه پزشکی اشاره کرد و افزود: با طراحی و اجرای برنامه‌های مجازی همکاران می‌توانند ضمن بروز کردن اطلاعات خود امتیاز لازم را کسب نمایند که با رایزنی‌های انجام شده قوانین نیز در این زمینه تسهیل شد و اعضای نظام پزشکی می‌توانند تمامی امتیاز خود را با شرکت در وبینارهای مجازی تامین کنند.

خبر مهم  تفاهم وزارت بهداشت و سازمان انرژی اتمی درباره واردات تجهیزات پزشکی پرتوزا

وی با اشاره به این مهم که احتمال می‌دادیم شاید تعداد وبینارها و برنامه‌های مجازی کافی نبوده و سقف امتیازات بالا نباشد؛ ادامه داد : با رایزنی‌هایی که با وزارت بهداشت انجام دادیم ؛ این مجوز را اخذ نمودیم که برای سال ۹۹ نیاز به امتیاز بازآموزی نباشد اما همکاران در سال آینده به ازای ۶ سال ؛ در واقع ۱۵۰ امتیاز را ارائه دهند .

خبر مهم  استعفای قاضی‌زاده هاشمی صحت دارد

سلیمی تصریح کرد: این بدان مفهوم است که اگر کسی امتیاز ۵ ساله‌اش کامل باشد؛ پروانه طبابت خود را دریافت می‌کند و اگر کسی کمبود امتیاز دارد لازم نیست نگران باشد؛ چون پروانه به او داده می‌شود ولی سال آینده باید این کمبود امتیاز را جبران کند و این امر بخشی از مشکلات و دل نگرانی همکاران را حل خواهد کرد.

خبر مهم  دریافتی‌های جامعه پزشکی باید عادلانه شود

شعار سال،‌ با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران، به تاریخ: ۲۱ تیر ۱۳۹۹، کدخبر: ۴۴۴۴۲، www.irimc.org

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)

منبع:
آخرین اخبار سرویس پزشکی پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
بانک پاسارگاد