15:40:01 - دوشنبه 2 سپتامبر 2019

مشکلی از جهت تحریم دارو متوجه مردم نیست

مشکلی از جهت تحریم دارو متوجه مردم نیست
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تقریبا تمام داروها و مواد اولیه دارویی وارداتی به نوعی با مشکل تحریم مواجه شده است، اما در وزارت بهداشت اجازه ندادیم مشکلی از این جهت متوجه مردم شود و از هر طریقی که ممکن است از مسیرهای مختلف واردات انجام می‌شود.

شعار سال: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تقریبا تمام داروها و مواد اولیه دارویی وارداتی به نوعی با مشکل تحریم مواجه شده است، اما در وزارت بهداشت اجازه ندادیم مشکلی از این جهت متوجه مردم شود و از هر طریقی که ممکن است از مسیرهای مختلف واردات انجام می‌شود.

سعید نمکی درباره تحریم دارو توسط آمریکایی‌ها افزود: برای نقل و انتقال پول جهت واردات مشکل وجود دارد و در بسیاری موارد مجبور می‌شویم دارو یا ماده اولیه را گران‌تر وارد کنیم. چون از منبع اصلی نمی‌توانند با ما به صورت مستقیم معامله کنند، انتقال و تبدیل ارز هم هزینه‌های مضاعفی ایجاد کرده و تقلب و کارهایی شبیه این هم ممکن است در این مسیر اتفاق بیفتد. اما از مساله هم با نظارت‌هایی که انجام شده تا حد زیادی جلوگیری شده است.

خبر مهم  دسترسی افراد به پرونده الکترونیک سلامت تا دو هفته آینده فراهم می شود

وی ادامه داد: به همین علت نامه‌ای به دبیرکل سازمان بهداشت جهانی نوشتیم، زیرا به تازگی ایران را به عنوان یکی از کشورهای پیشتاز در حوزه بهداشت و پیشگیری معرفی کردند و مجامع بین المللی باید اطلاع داشته باشند که مسئولیت آنها ایجاب می‌کند به آمریکایی‌ها برای برداشتن تحریم‌های دارویی علیه مردم ایران فشار وارد کنند.

خبر مهم  کمیته تامین تجهیزات به هنگام تشکیل شد

نمکی بیان کرد: سازمان جهانی بهداشت باید افکار بین المللی را در حمایت از ایران و بیماران ایرانی بسیج کند تا نقل و انتقالات مالی در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی انجام شود.

وزیر بهداشت افزود: با این حال تاکنون اجازه ندادیم کمبودی از نظر دارو و تجهیزات پزشکی برای مردم ایجاد شود. بدیهی است شرایط دشواری را تحمل می‌کنیم و این رفتار آمریکایی‌ها در زمینه تحریم دارو وجود دارد.

وی درباره اهمیت حمایت‌های سازمان جهانی بهداشت در دوران تحریم نیز اظهار داشت: حمایت‌های سازمان جهانی بهداشت به عنوان یک نهاد بین المللی می‌تواند حتی افکار توده‌های مردم در کشورهای دیگر را بسیج کند. در حال حاضر رسانه‌های جهانی و افکار عمومی و مردم حق طلب دنیا می‌توانند در این زمینه به کمک مردم ایران و به خصوص بیمارانی که به دارو نیازمند هستند، بیایند.
شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)، تاریخ انتشار: ۱۱ شهریور ۱۳۹۸، کدخبر: ۸۳۴۶۱۰۱۵ ، www.irna.ir

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر مهم  سالانه ۸۵۰ میلیون خدمت پزشکی در کشور ارائه می شود
0/5 (0 نقد و بررسی)

منبع:
آخرین اخبار سرویس پزشکی پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
بانک پاسارگاد