3:30:00 - پنج‌شنبه 1 ژانویه 1970

مشروبات الکلي خطر ابتلا به سرطان را افزايش مي دهد

مشروبات الکلي خطر ابتلا به سرطان را افزايش مي دهد
خبرگزاري آريا-سازمان جهاني بهداشت ارتباط بين مصرف مشروبات الکل و ابتلا به هفت نوع سرطان را تأييد کرد.به گزارش خبرگزاري آريا به نقل از خبرگزاري اسپوتنيک ، سازمان جهاني بهداشت ارتباط بين مصرف مشروبات الکل و ابتلا به هفت نوع سرطان را تأييد کرد. سازمان جهاني بهداشت به مناسبت روز جهاني مبارزه با سرطان (چهارم […]

مشروبات الکلي خطر ابتلا به سرطان را افزايش مي دهد

خبرگزاري آريا-سازمان جهاني بهداشت ارتباط بين مصرف مشروبات الکل و ابتلا به هفت نوع سرطان را تأييد کرد.
به گزارش خبرگزاري آريا به نقل از خبرگزاري اسپوتنيک ، سازمان جهاني بهداشت ارتباط بين مصرف مشروبات الکل و ابتلا به هفت نوع سرطان را تأييد کرد. سازمان جهاني بهداشت به مناسبت روز جهاني مبارزه با سرطان (چهارم فوريه) در پايگاه اينترنتي رسمي خود در مورد خطر مصرف الکل و تاثير مضر آن بر سلامت و افزايش احتمال ابتلا به سرطان هشدار داد.
به گفته پژوهشگران، مشروبات الکلي ممکن است موجب ابتلا به دست کم هفت نوع سرطان به خصوص سرطان‌هاي روده بزرگ، رکتوم (راست روده) ، پستان ، مري، حنجره و گلو، کبد و دهان شود.
سازمان جهاني بهداشت اعلام کرد اتانول به سلول‌هاي بدن آسيب مي رساند و خطر ابتلا به تومورها را افزايش مي دهد و يکي از اصلي ترين مواد سرطان‌زا در نوشيدني‌هاي الکلي است. به علاوه، مصرف الکل به همراه سيگار اين خطر را به طور قابل ملاحظه اي افزايش مي دهد.

خبر مهم  زنان بیشتر از مردان دچار ساییدگی مفصل زانو و آرتروز می‌شوند
0/5 (0 نقد و بررسی)

منبع:
آخرین اخبار سرویس پزشکی پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
بانک پاسارگاد