8:02:31 - یکشنبه 11 اکتبر 2020

مبارزه باکووید ۱۹شوآف جدید دولت/ ماسک نزنید تا جیب ما پرشود!

مبارزه باکووید ۱۹شوآف جدید دولت/ ماسک نزنید تا جیب ما پرشود!
جریمه‌های ماسکی که قرار از امروز اجرا شود سوال‌های زیادی در ذهن به وجود می‌آورد و بیشترین چیزی که به ذهن می‌خورد شواف دولت برای مبارزه با کروناست.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری دانشجو، از صبح امروز طرح ماسک زدن از درب منزل اجباری شد، این جمله تنها یه خبر نیست، زیرا کوهی از ابهامات در پشت آن نهفته است، زیرا در شهری یا جمعیت بالغ بر ۷ میلیون آیا می‌شود چنین طرحی را اجرایی کرد یا خیر؟ اصلا سازوکار این طرح چیست؟ و هزار سوال دیگر.

درباره اجرای این طرح رییس جمهور گفته است که از امروز و در تهران هر فردی که ماسک نزند، ۵۰ هزار تومان جریمه می‌شود و نیروی انتظامی از ابزار و وسایلی که در اختیار دارد در این زمینه استفاده می‌کند و به فرد متخلف ابلاغ خواهد شد که چه روزی، در چه خیابانی، بدون ماسک بوده و موظف است جریمه را به حسابی که وزارت بهداشت اعلام می‌کند، واریز کند.

خبر مهم  توصیه‌های کرونایی؛ از ماسک شُل استفاده نکنید

همچنین روحانی گفت است؛ فرد به محض اطلاع از ابتلای خود باید به خانواده و محل کارش اطلاع دهد و دو هفته در قرنطینه بماند و حق خروج از قرنطینه را نداشته باشد و، اما اگر تخلف کند برای هر نوبت تخلف، ۲۰۰ هزار تومان جریمه می‌شود.

رییس جمهور همچنین تاکید کرد که فرد متخلف دو هفته فرصت دارد جریمه را به حسابی که وزارت بهداشت اعلام می‌کند واریز کند و در غیر این صورت از روش‌های دیگر به عنوان بدهکاری آن افراد اقدام شده و جریمه از وی اخذ می‌شود.

خبر مهم  ۱۴۵۰ میلیارد تومان برای پرداخت بسته حمایتی بیمه شدگان به تامین اجتماعی پرداخت شد

وی همچنین درباره اصناف نیز اعلام کرد که اگر فردی که به عنوان خدمت‌دهنده در اصناف حضور دارد، خودش مراعات نکند، جریمه می‌شود. اگر به افرادی خدمت بدهد که دارای ماسک نیستند، باز هم جریمه می‌شود. جریمه‌های اصناف نیز به این صورت است که در مرحله اول تذکر داده می‌شود، در مرحله دوم ۳۰۰ هزار تومان جریمه می‌شود، در مرحله سوم، یک میلیون تومان جریمه در انتظار اوست و در مرحله چهارم، محل کسب متخلف پلمب می‌شود.

بنا به اعلام رییس جمهور، در شبکه حمل و نقل عمومی و مراکز عمومی نیز بسیج، نیروی انتظامی و بازرسان وزارت بهداشت به افراد تذکر می‌دهند. در زمینه مترو برای ورود به محوطه نیز ماسک‌زدن باید مراعات شود، اما نسبت به تاکسی و اتوبوس شرایط متفاوت است. اگر راننده تاکسی رعایت نکند و ماسک نزند، ۱۰۰ هزار تومان جریمه می‌شود و اگر مسافر بدون ماسک را سوار کند برای هر نفر ۲۰ هزار تومان جریمه می‌شود. همه از جمله پلیس راهنمایی و رانندگی موظف هستند، اگر راننده‌ای مراعات نمی‌کند، شماره پلاکش را یادداشت کنند و کد جریمه را بنویسند.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر مهم  تاثیر برخی قارچ‌ها بر تقویت سیستم ایمنی بدن
0/5 (0 نقد و بررسی)

منبع:
آخرین اخبار سرویس پزشکی پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
بانک پاسارگاد