11:32:25 - دوشنبه 5 فوریه 2018

فروش اینترنتی دارو غیر قانونی است

فروش اینترنتی دارو غیر قانونی است
به گزارش خبرگزاری موج، سخنگوی سازمان غذا و دارو به بیان توضیحاتی درباره فروش اینترنتی دارو پرداخت. کیانوش جهان‌پور سخنگوی سازمان غذا و دارو با اشاره به نقل قول های مختلف در خصوص داروخانه های مجازی و فروش اینترنتی دارو و کالاهای سلامت محور عنوان کرد: ممنوعیت فروش دارو بر بستر فضای مجازی ولو داروهای […]

به گزارش خبرگزاری موج، سخنگوی سازمان غذا و دارو به بیان توضیحاتی درباره فروش اینترنتی دارو پرداخت.

کیانوش جهان‌پور سخنگوی سازمان غذا و دارو با اشاره به نقل قول های مختلف در خصوص داروخانه های مجازی و فروش اینترنتی دارو و کالاهای سلامت محور عنوان کرد: ممنوعیت فروش دارو بر بستر فضای مجازی ولو داروهای بدون نسخه(OTC) کماکان بر قوت خود باقی است و متخلفین مورد پیگرد قضایی قرار خواهند گرفت.

خبر مهم  توزیع داروی بیماری ام پی اس

ضوابط موجود در خصوص فروش اینترنتی اقلام غیر دارویی به قوت خود باقی است

جهانپور اضافه کرد: موضوع فروش دارو از فروش مجازی و اینترنتی اقلام غیر دارویی متفاوت است و کماکان ضوابط موجود در خصوص فروش اینترنتی اقلام غیر دارویی به قوت خود باقی است.

وی افزود: موضوع کسب و کارهای نوین و نحوه بکارگیری ابزارهای فرآهم آمده بر بستر فضای مجازی، توسط سازمان غذا و دارو رصد می شود و هرگونه تغییر احتمالی در ضوابط در آینده متناسب با فضای نوین کسب و کار اطلاع رسانی خواهد شد، لکن کماکان کلیه ضوابط در این خصوص بر قوت خود باقی است.

خبر مهم   تغذیه و بوفه مدارس را باید سر و سامان دهیم

فروش اینترنتی دارو

داروخانه های دارای مجوز فروش اینترنتی

وی در پایان اظهار داشت: داروخانه های دارای مجوز فروش اینترنتی صرفا مجاز به فروش کالاهای بهداشتی، آرایشی و مکمل های تغذیه ای، شیرخشک، فرآورده های طبیعی و سنتی، ملزومات  مصرفی  پزشکی دارای مجوز از سازمان غذا و دارو از طریق اینترنت و فضای مجازی هستند و هرگونه مجوز فروش اینترنتی عبارت است از مجوز فروش اینترنتی اقلام غیر داروئی در داروخانه، و داروخانه های دارای مجوز فروش اینترنتی اگر با کسب مجوز و یا به دلیل دیگری برای مدت معینی تعطیل شده باشند، مجاز به فروش اینترنتی نخواهند بود.

خبر مهم  پرستاران به متولیان نظام سلامت بی اعتماد شده اند

0/5 (0 نقد و بررسی)

منبع:
آخرین اخبار سرویس پزشکی پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
بانک پاسارگاد