3:30:00 - پنج‌شنبه 1 ژانویه 1970

ضرورت پيشگيري از سوختگي‌ها براي کنترل هزينه‌هاي درماني

ضرورت پيشگيري از سوختگي‌ها براي کنترل هزينه‌هاي درماني
خبرگزاري آريا-دبير علمي هفتمين همايش کشوري سوختگي گفت: پيشگيري از سوختگي با توجه به هزينه‌هاي بالايي که به اقتصاد کشور تحميل مي‌کند امري ضروري است.به گزارش خبرگزاري آريا به نقل از روابط عمومي اين همايش؛ کامران اسدي افزود: شاخص‌هاي اقتصادي در موضوع سوختگي از اهميت زيادي برخوردار است، زيرا بيماران سوخته هزينه‌هاي زيادي را به […]

ضرورت پيشگيري از سوختگي‌ها براي کنترل هزينه‌هاي درماني

خبرگزاري آريا-دبير علمي هفتمين همايش کشوري سوختگي گفت: پيشگيري از سوختگي با توجه به هزينه‌هاي بالايي که به اقتصاد کشور تحميل مي‌کند امري ضروري است.
به گزارش خبرگزاري آريا به نقل از روابط عمومي اين همايش؛ کامران اسدي افزود: شاخص‌هاي اقتصادي در موضوع سوختگي از اهميت زيادي برخوردار است، زيرا بيماران سوخته هزينه‌هاي زيادي را به نظام سلامت و جامعه تحميل مي‌کنند.
دانشيار دانشگاه علوم پزشکي ايران با تأکيد بر امر پيشگيري از سوختگي به عنوان مهمترين مؤلفه در کاهش هزينه‌هاي بيماران سوخته افزود: بيمار دچار سوختگي نيازمند درمان کامل از مرحله حاد تا مزمن است.
اسدي به روند درمان بيماران سوخته اشاره کرد و گفت: عفونت در سوختگي از مهمترين علل مرگ و مير اين بيماران است و بايد با استفاده از پانسمان‌هاي مخصوص ميزان عوارض و هزينه‌هاي اين قبيل بيماران را کاهش داد.
دبير علمي هفتمين همايش کشوري سوختگي افزود: در حال حاضر پانسمان‌هاي مخصوصي جايگزين پوست شده اند که با توجه به بالابودن هزينه‌هاي آن‌ها امکان استفاده از آن‌ها براي بيماران فراهم نيست.
اسدي گفت: بيمار سوخته يک بار نمي‌سوزد بلکه تا آخر عمر با عوارض سوختگي درگير است، از اين رو لازم است تمامي اقدامات درماني و مشاوره‌هاي رواني براي اين قبيل بيماران انجام شود.
وي از سوختگي به عنوان يکي از پر عارضه‌ترين بيماري نام برد و افزود: اين قبيل بيماران نيازمند جراحي‌هاي متعدد و بستري‌هاي طولاني هستند و در عين حال بعد از انجام درمان بايد حمايت روحي و رواني براي اين قبيل افراد در نظر گرفته شود تا بتوانند به جامعه باز گردند.
هفتمين همايش کشوري سوختگي ۱۲ و ۱۳ اسفند در مرکز همايش رازي برگزار مي‌شود.

خبر مهم  "هومیوپاتی" چیست و چه بیماری‌هایی را درمان می کند؟
0/5 (0 نقد و بررسی)

منبع:
آخرین اخبار سرویس پزشکی پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
بانک پاسارگاد