3:30:00 - پنج‌شنبه 1 ژانویه 1970

شوينده ها به اندازه مصرف روزانه ۲۰ سيگار به ريه آسيب مي زند

شوينده ها به اندازه مصرف روزانه ۲۰ سيگار به ريه آسيب مي زند
خبرگزاري آريا- دانشمندان هشدار دادند استفاده از مواد شوينده به اندازه مصرف روزانه ۲۰ نخ سيگار براي ريه‌ها مضر است.به گزارش خبرگزاري آريا، روزنامه اينديپندنت در پايگاه اينترنتي خود نوشت: نتايج يک بررسي جديد نشان مي‌دهد استفاده مستمر از اسپري‌هاي پاک کننده به اندازه مصرف يک پاکت سيگار در روز به ريه‌ها آسيب مي‌رساند.نتايج اين […]

شوينده ها به اندازه مصرف روزانه 20 سيگار به ريه آسيب مي زند

خبرگزاري آريا- دانشمندان هشدار دادند استفاده از مواد شوينده به اندازه مصرف روزانه ۲۰ نخ سيگار براي ريه‌ها مضر است.
به گزارش خبرگزاري آريا، روزنامه اينديپندنت در پايگاه اينترنتي خود نوشت: نتايج يک بررسي جديد نشان مي‌دهد استفاده مستمر از اسپري‌هاي پاک کننده به اندازه مصرف يک پاکت سيگار در روز به ريه‌ها آسيب مي‌رساند.
نتايج اين بررسي که در دوره‌اي ۲۰ ساله روي شش هزار نفر به عمل آمد، نشان مي‌دهد به ويژه زنان پس از استفاده طولاني مدت از اين مواد شوينده، دچار مشکلات جسمي جدي شدند.
کاهش عملکرد ريه زناني که نظافتچي هستند يا به طور مستمر در خانه از مواد شوينده استفاده مي‌کنند، با کساني که در مدت بيش از ۱۰ تا ۲۰ سال، روزانه ۲۰ نخ سيگار مي‌کشند، قابل مقايسه بود.
دانشمنداني که اين بررسي را انجام دادند، توصيه مي‌کنند از مصرف اين مواد شوينده پرهيز شود، و به جاي آن از پارچه‌هاي مايکروفيبر و آب استفاده شود.
سسيل وانز، از دانشگاه برگن و نويسنده اين بررسي گفت: «در حالي که بيش از پيش معلوم شده است که مواد شيميايي شوينده در کوتاه مدت موجب آسم مي‌شوند، ما هنوز از آثار اين مواد روي بدن در درازمدت شناختي نداريم. ما بيم داشتيم که اين مواد شيميايي با آسيب رساندن مستمر و اندک بر مجاري تنفسي روز به روز، و سال به سال، احتمال کاهش عملکرد ريه را که با افزايش سن رخ مي‌دهد، افزايش دهد.»

خبر مهم  مغز هر فرد مانند اثر انگشت منحصربه فرد است
0/5 (0 نقد و بررسی)

منبع:
آخرین اخبار سرویس پزشکی پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
بانک پاسارگاد