15:11:00 - چهارشنبه 21 فوریه 2018

سهم مردان در ناباروری بیش از زنان است

سهم مردان در ناباروری بیش از زنان است
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، علیرضا رئیسی در حاشیه دومین کنگره سلامت مردان اظهار کرد: موضوع سلامت مردان که یکی از اجزای آن مساله ناباروری است، بسیار مبهم بوده و در حال حاضر دغدغه این است که مردان برای رفع مشکلات حوزه بهداشت و درمانشان کمتر به پزشک مراجعه می‌کنند. وی با اشاره به […]

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، علیرضا رئیسی در حاشیه دومین کنگره سلامت مردان اظهار کرد: موضوع سلامت مردان که یکی از اجزای آن مساله ناباروری است، بسیار مبهم بوده و در حال حاضر دغدغه این است که مردان برای رفع مشکلات حوزه بهداشت و درمانشان کمتر به پزشک مراجعه می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه میزان ناباروری در کشور حدود ۲۰ درصد است، گفت: بر اساس تحقیقات انجام‌ گرفته بخش زیادی از ناباروری مربوط به حوزه مردان بوده و سبب بروز مشکلاتی برای زوج‌ها شده است.

خبر مهم  9 نشانه بیماری که از روی ناخن ها می توان تشخیص داد

معاون وزیر بهداشت ادامه داد: پیش از این علت اصلی این مشکل گران بودن درمان ناباروری بود ولی اکنون عدم مراجعات مردان سبب مشکلات شده است به‌طوری‌که نه تنها در ناباروری بلکه در موضوعاتی همچون عفونت‌های مرتبط با مردان، این افراد کمتر از ۲۷ درصد به پزشک مراجعه می‌کنند که سبب ناباروری آنها خواهد شد.

خبر مهم  11 مرکز کاشت حلزون شنوایی در ایران فعالیت دارند

وی با اشاره به اینکه حوادث و عوامل خطر برای مردان بیشتر از زنان است، گفت: ۴۷ درصد مردان دچار چاقی شکمی هستند و این در حالی بوده که زنان بیشتر از مردان چاق بوده ولی چاقی شکمی مردان بیشتر است.

رئیسی اضافه کرد: چاقی شکمی عامل اصلی بیماری‌های قلبی و عروقی بوده و کلید مبارزه با آن ورزش است.

خبر مهم  توضیحات رئیس پزشکی قانونی استان تهران در خصوص خبر کشف مومیایی در شهرری

معاون وزیر بهداشت اضافه کرد: ۵۶ درصد مردان ایرانی کم‌تحرک‌اند، درحالی‌که این مساله روی سلامت آنها بسیار تاثیرگذار است و باید مورد توجه قرار گیرد.

0/5 (0 نقد و بررسی)

منبع:
آخرین اخبار سرویس پزشکی پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
بانک پاسارگاد