3:30:00 - پنج‌شنبه 1 ژانویه 1970

سالانه مرگ ۲۲ هزار نفر بر اثر اشتباهات پزشکي در انگليس

سالانه مرگ ۲۲ هزار نفر بر اثر اشتباهات پزشکي در انگليس
خبرگزاري آريا-اين اشتباهات شامل عدم کنترل مناسب بيماران در مصرف دارو‌هاي قوي، ارتباط ضعيف ميان پزشکان و بيمارستان‌ها و تجويز دارو‌هاي اشتباه به بيماران است.به گزارش خبرگزاري آريا، اشتباهات سرويس سلامت همگاني در انگليس سالانه جان بيش از بيست و دو هزار نفر را مي‌گيرد.روزنامه اينديپندنت نوشت: بر اساس يک گزارش، سرويس سلامت همگاني انگليس […]

سالانه مرگ 22 هزار نفر بر اثر اشتباهات پزشکي در انگليس

خبرگزاري آريا-اين اشتباهات شامل عدم کنترل مناسب بيماران در مصرف دارو‌هاي قوي، ارتباط ضعيف ميان پزشکان و بيمارستان‌ها و تجويز دارو‌هاي اشتباه به بيماران است.
به گزارش خبرگزاري آريا، اشتباهات سرويس سلامت همگاني در انگليس سالانه جان بيش از بيست و دو هزار نفر را مي‌گيرد.
روزنامه اينديپندنت نوشت: بر اساس يک گزارش، سرويس سلامت همگاني انگليس به دليل اشتباه در تجويز دارو و بي نظمي موجب مي‌شود سالانه بيست و دو هزار و سيصد نفر جان خود را از دست بدهند.
اين اشتباهات شامل عدم کنترل مناسب بيماران در مصرف دارو‌هاي قوي، ارتباط ضعيف ميان پزشکان و بيمارستان‌ها و تجويز دارو‌هاي اشتباه به بيماران است.
تعداد مرگ و مير ناشي از خطاي پزشکي بين ۱۷۰۰ تا ۲۲۳۰۳ نفر است که هزينه اين اشتبا‌ها يک ميليارد و ششصد ميليون پوند در سال است.
کارشناسان معتقدند حجم کار پزشکان بسيار زياد است، اما جاستين مدرز، وزير بهداشت دولت در سايه انگليس گفت: در آمار رسمي اين هفته مشخص شد صد هزار جاي خالي در سرويس سلامت همگاني در انگليس وجود دارد که تاثير بسيار زيادي بر امنيت بيماران دارد.
در اين تحقيق که دانشگاهيان در منچستر، شفيلد و يورک انجام دادند مشخص شد که سرويس بهداشت عمومي بيش از ۲۳۰ ميليون اشتباه پزشکي در سال انجام مي‌دهد.

خبر مهم  فعالیت یک هزار تولیدکننده تجهیزات پزشکی در کشور
0/5 (0 نقد و بررسی)

منبع:
آخرین اخبار سرویس پزشکی پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
بانک پاسارگاد