10:09:48 - پنج‌شنبه 15 فوریه 2018

«دیابت» هر ۱۴ دقیقه جان یک بیمار را می‌گیرد/ راه‌اندازی اتوبوس دیابت در مشهد

«دیابت» هر ۱۴ دقیقه  جان یک بیمار را می‌گیرد/ راه‌اندازی اتوبوس دیابت در مشهد
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، سیده‌ زهره موسوی در مراسم افتتاح اتوبوس دیابت مشهد با اشاره به اینکه تاکنون اتوبوس دیابت در ۴ شهر کشور راه‌اندازی شده است، اظهار کرد: مشهد پنجمین شهر کشور بود که پس از تهران، یزد، کرمان و کرمانشاه اتوبوس دیابت را راه‌اندازی کرد. وی با بیان اینکه یکی از […]

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، سیده‌ زهره موسوی در مراسم افتتاح اتوبوس دیابت مشهد با اشاره به اینکه تاکنون اتوبوس دیابت در ۴ شهر کشور راه‌اندازی شده است، اظهار کرد: مشهد پنجمین شهر کشور بود که پس از تهران، یزد، کرمان و کرمانشاه اتوبوس دیابت را راه‌اندازی کرد.

وی با بیان اینکه یکی از دلایل مرگ، بیماری دیابت بوده و از هر ۱۲ نفر در جهان یک نفر مبتلا به دیابت بوده که ۵۰ درصد آن‌ها از بیماری خود مطلع نیستند، گفت: به علت همین عدم آگاهی در هر ۱۴ دقیقه یک بیمار دیابتی فوت می‌کند. عمده‌ترین دلیل بروز دیابت بیماری‌های مزمن و پیش‌رونده‌ای، چاقی و کم‌تحرکی است.

خبر مهم  تولید محصولات تراریخته به نفع سلامت مردم و اقتصاد کشور است

این فوق تخصص غدد درون ریز و متابولیسم اضافه کرد: ۵ تا ۱۰ درصد بیماران دیابتی کودکان هستند و دیابت به دو نوع تیپ یک و تیپ دو بوده و کودکان بیشتر مبتلا به نوع تیپ یک هستند، همچنین ۱۰ تا ۲۰ درصد بانوان باردار جزو بیماران دیابتی تیپ دو هستند.

خبر مهم  پیامدهای تاخیر در شروع تغذیه با شیر مادر بر سلامت نوزادان

موسوی با بیان اینکه در کل دنیا به سمت مقوله آموزش، ورزش و تغذیه سالم حرکت شده و ایران هم اقدامات قابل توجهی داشته است، گفت: ۶۰ درصد مردم ایران دچار اضافه وزن هستند و در ریسک بالای ابتلای به دیابت قرار دارند.

0/5 (0 نقد و بررسی)
خبر مهم  لزوم تغییر در دستورالعمل مصرف لبنیات

منبع:
آخرین اخبار سرویس پزشکی پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
بانک پاسارگاد