3:30:00 - پنج‌شنبه 1 ژانویه 1970

درمان هاي پيشرفته براي بيماران سکته مغزي نيازمند گسترش ارتباطات بين المللي

درمان هاي پيشرفته براي بيماران سکته مغزي نيازمند گسترش ارتباطات بين المللي
خبرگزاري آريا-رئيس انجمن سکته مغزي ايران و رئيس دهمين کنگره استروک ايران گفت: يکي از مهمترين مشکلاتي که نظام پزشکي کشور ما به ويژه رشته فلوشيپ سکته مغزي از آن رنج مي برد، کمبود ارتباطات بين المللي و گاه قطع اين ارتباطات در مقايسه با ساير کشورهاي دنياست.به گزارش خبرگزاري آريا، بابک زماني در حاشيه […]

درمان هاي پيشرفته براي بيماران سکته مغزي نيازمند گسترش ارتباطات بين المللي

خبرگزاري آريا-رئيس انجمن سکته مغزي ايران و رئيس دهمين کنگره استروک ايران گفت: يکي از مهمترين مشکلاتي که نظام پزشکي کشور ما به ويژه رشته فلوشيپ سکته مغزي از آن رنج مي برد، کمبود ارتباطات بين المللي و گاه قطع اين ارتباطات در مقايسه با ساير کشورهاي دنياست.
به گزارش خبرگزاري آريا، بابک زماني در حاشيه مراسم افتتاحيه دهمين کنگره استروک ايران اظهار داشت: علت قطع ارتباط، آن است که بسياري از همکاران، دانشجويان و رزيدنت هاي ما وقتي به خارج از کشور مي روند، به سطحي از کار مي رسند که ديگر استفاده از آن سطح از پيشرفت با توجه به امکانات موجود در داخل امکان پذير نيست در نتيجه آنها يا بايد پس رفت داشته باشند و در زمينه پايين تري کار کنند و يا اينکه بايد براي کار کردن در آن سطحي که آموزش ديده اند، در خارج از کشور باشند.
وي اضافه کرد: اين مساله معضلي است که راه حل کوتاه مدت ندارد ولي ما هرساله سعي مي کنيم تا آنجايي که ممکن است از بهترين متخصصان ايراني مقيم خارج از کشور براي حضور در اين کنگره دعوت کنيم تا بتوانيم از دانش آنها بهره مند شويم.
زماني گفت: ما ده ها متخصص استاد ايراني در کشورهاي مختلف دنيا داريم که بسياري از آنها به علت نبود همين امکانات در سال هاي اخير به خارج از کشور مهاجرت کرده اند بنابراين اميدواريم بتوانيم ارتباطات بين المللي خود را به اندازه اي گسترش دهيم که امکانات داخلي به حدي برسد تا حداقل بخشي از اين افراد به کشور بازگردند.
رئيس دهمين کنگره استروک ايران اظهار داشت: تعداد متخصصان مغز و اعصاب کشور حدود ۱۰۰۰ نفر هستند که حدود ۴۰۰ نفر آنها کاملا فعال و درحال کارند.
زماني گفت: در رشته سکته مغزي نيز حدود ۱۵ نفر متخصص در کل کشور داريم که متاسفانه همان ۱۵ نفر هم در درمان مرحله حاد درگير نمي شوند و بقيه متخصصان مغز و اعصاب وارد اين مرحله از درمان نمي شوند و بيشتر به درمان هاي سرپايي بعد از مرحله حاد مي پردازند زيرا مراکزي که داراي امکانات درمان مرحله حاد سکته مغزي باشند، وجود ندارند.
زماني با بيان اين که متخصصان مغز و اعصاب زيادي داريم که علاقه مند به ادامه تحصيل در رشته سکته مغزي هستند، افزود: براي جذب در اين رشته بايد امکانات لازم براي درمان مناسب در کشور فراهم شود اما اگر همين امکانات باشد و درمان سکته مغزي با شيوه مدرن در داخل کشور راه اندازي نشود، جذب دانشجو در اين رشته، ادامه همان روشي خواهد بود که در دورترين شهرها دانشکده پزشکي بدون استاد و بدون امکانات تاسيس کردند.
رئيس دهمين کنگره استروک ايران با اشاره به برگزاري اين کنگره گفت: ما هرساله تلاش مي کنيم با گردهم آوري متخصصان مختلف در بخش اورژانس ، پرستاري و طب فيزيکي در اين کنگره، به اين جنبه هم توجه داشته باشيم که از متخصصاني که نوک پيکان پيشرفت سکته مغزي در دنيا هستند، براي شرکت در اين کنگره دعوت کنيم تا بتوانيم از دانش آنها بهره مند شويم.
زماني افزود: دهمين کنگره استروک ايران از امروز دوم تا چهارم اسفند در مرکز همايش هاي کتابخانه ملي ادامه خواهد داشت.

خبر مهم  سومین همایش بین المللی و پانزدهمین همایش ملی انجمن ژنتیک ایران
0/5 (0 نقد و بررسی)

منبع:
آخرین اخبار سرویس پزشکی پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
بانک پاسارگاد