14:20:00 - چهارشنبه 14 فوریه 2018

دررفتگی مفصل کشکک زانو در زنان شایع‌تر از مردان است

دررفتگی مفصل کشکک زانو در زنان شایع‌تر از مردان است
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، دکتر حمیدرضا یزدی، در حاشیه پنجمین کنگره دو سالانه جراحی زانو، آرتروسکوپی و آسیب‌های ورزشی، اظهار کرد: یکی از مواردی که در این کنگره مورد بحث و گفت‌وگو قرار می‌گیرد موضوع کشکک زانو و یا مفصل کشکک رانی بوده که توجه به آن بسیار حائز اهمیت است. وی با […]

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، دکتر حمیدرضا یزدی، در حاشیه پنجمین کنگره دو سالانه جراحی زانو، آرتروسکوپی و آسیب‌های ورزشی، اظهار کرد: یکی از مواردی که در این کنگره مورد بحث و گفت‌وگو قرار می‌گیرد موضوع کشکک زانو و یا مفصل کشکک رانی بوده که توجه به آن بسیار حائز اهمیت است.

وی با بیان اینکه این مفصل می‌تواند دچار دررفتگی شود، گفت: آسیب‌های ورزشی، افرادی که زمینه ایجاد درد یا انحراف زانو دارند یا دچار شلی رباط بدن هستند، ممکن است دچار دررفتگی مفصل کشکک زانو شوند.

خبر مهم  افزایش احتمال اعتیاد به مواد اپیوئیدی در افراد مبتلا به اختلالات روانی

دبیر علمی پنجمین کنگره دو سالانه جراحی زانو، آرتروسکوپی و آسیب‌های ورزشی ادامه داد: افرادی که برای اولین بار دچار دررفتگی کشکک زانو می‌شوند و غیرورزشکار هستند اصولا درمان غیرجراحی برای آنها توصیه می‌شود ولی اگر این اتفاق مکرر رخ دهد نیاز به جراحی وجود دارد.

یزدی بیان کرد: در این کنگره جدیدترین روش‌های بازسازی دررفتگی کشکک زانو مورد بحث و گفت‌وگو قرار می‌گیرد و اساتید و صاحبنظران برجسته دستاوردهای نوین در این حوزه را مورد بررسی و ارائه قرار می‌دهند.

خبر مهم  37 بیمار زنجانی از مرگ و عوارض جانبی سکته مغزی نجات یافتند

وی افزود: دررفتگی مفصل کشکک زانو در افراد جوان و زنان بیشتر دیده می‌شود و هر چند که شیوع بالایی ندارد ولی توجه به آن بسیار حائز اهمیت است.

دبیر علمی پنجمین کنگره دو سالانه جراحی زانو، آرتروسکوپی و آسیب‌های ورزشی خاطرنشان کرد: دررفتگی مفصل کشکک زانو اگر درمان نشود و فرد مکرر دچار این مشکل باشد، آسیب به غضروف کشکک و آرتروز زودرس برای آن به وجود می‌آید. همچنین درد و مشکل حرکتی خواهد داشت و در نتیجه جراحی مفصل زانو در سنین بعدی را به همراه دارد.

خبر مهم  مصرف «مایعات فراوان» و «غذاهای چرب» در وعده سحری توصیه نمی‌شود

یزدی در پایان گفت: به دلیل اینکه شلی رباط‌های بدن در زنان بیشتر وجود دارد لذا دررفتگی مفصل کشکک زانو نیز آمار آن در زنان بیش از مردان است.

0/5 (0 نقد و بررسی)

منبع:
آخرین اخبار سرویس پزشکی پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
بانک پاسارگاد