3:30:00 - پنج‌شنبه 1 ژانویه 1970

دانشمندان سلولهاي درخشاني توليد کردند که از خارج بدن قابل رويت است

دانشمندان سلولهاي درخشاني توليد کردند که از خارج بدن قابل رويت است
براساس دستاور جديد تک تک سلولها رهگيري مي شود خبرگزاري آريا-دانشمندان با استفاده از ترفندي که کرم هاي شب تاب و و عروس هاي دريايي استفاده مي کنند، تلاش کرده اند سلول هايي در حيوانات ايجاد کنند تا درخشان شوند و بتوان نور آنها را از بيرون از بدن حيوانات مشاهده کرد.به گزارش خبرگزاري آريا  […]


براساس دستاور جديد تک تک سلولها رهگيري مي شود

دانشمندان سلولهاي درخشاني توليد کردند که از خارج بدن قابل رويت است

خبرگزاري آريا-دانشمندان با استفاده از ترفندي که کرم هاي شب تاب و و عروس هاي دريايي استفاده مي کنند، تلاش کرده اند سلول هايي در حيوانات ايجاد کنند تا درخشان شوند و بتوان نور آنها را از بيرون از بدن حيوانات مشاهده کرد.
به گزارش خبرگزاري آريا  به نقل از روزنامه گاردين ؛ دانشمندان سلول هاي درخشاني توليد کرده اند که نور آنها از خارج از بدن جاندار قابل رويت است.
پايگاه اينترنتي اين روزنامه چاپ لندن نوشت: دانشمندان با استفاده از ترفندي که کرم هاي شب تاب و و عروس هاي دريايي استفاده مي کنند، تلاش کرده اند سلول هايي در حيوانات ايجاد کنند تا درخشان شوند و بتوان نور آنها را از بيرون از بدن حيوانات مشاهده کرد.
اين تيم ژاپني موشها و مارمولک هايي ايجاد کرده اند که مغز آنها سلول هايي عصبي دارد که نور توليد مي کنند و دوربين ها قادرند اين نورها را دريافت کنند و از آن براي مطالعه بافت هاي زنده حيوانات استفاده شود.
اين دستاورد به اين معني است که محققان اکنون مي توانند تک تک سلولها را در حيوانات با دقت بسيار بالا رهگيري کنند. به عنوان مثال از اين دستاورد مي توان براي بررسي چگونگي واکنش مغز به تغييرات در جهان بيرون و چگونگي عملکرد بافت تومورها، سلوهاي ايمني و سلولهاي بنيادي در سراسر بدن استفاده کرد.

خبر مهم  ژنومیک به کاهش بروز بیماری های شایع و پرهزینه کمک می کند
0/5 (0 نقد و بررسی)

منبع:
آخرین اخبار سرویس پزشکی پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
بانک پاسارگاد