9:03:25 - شنبه 11 جولای 2020

داروی رمدسیویر در بازار سیاه مورد تایید سازمان غذاودارو نیست

داروی رمدسیویر در بازار سیاه مورد تایید سازمان غذاودارو نیست
شانه ساز گفت: داروی رمدسیویر موجود در بازار سیاه تقلبی بوده و مورد تائید سازمان غذاودارو نیست، بلکه توسط افراد سودجو به فروش می‌رسد و مردم از تهیه آن اکیدا خودداری کنند.

شعار سال: دکتر محمدرضا شانه ساز گفت: در حال حاضر داروی رمدسیویر با برچسب تقلبی به قیمت‌های نجومی در بازار آزاد به فروش می‌رسد، عنوان کرد: این اقدام که توسط برخی افراد سودجو صورت گرفته است، توسط مراجع قضائی و انتظامی پیگیری و متخلفان تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.

وی افزود: در حال حاضر داروی رمدسیویر که توسط برخی از مراجع دارویی برای درمان برخی بیماران مبتلا به کرونا مورد توجه قرار گرفته است، با پیگیری سازمان غذا و دارو وارد کشور شده و برای انجام کارآزمایی بالینی همچون سایر دارو‌های قبلی در اختیار معاونت تحقیقات وزارت بهداشت قرار گرفته است، بنابراین هیچ نمونه مورد تائیدی از این دارو در بازار وجود ندارد و تمام نمونه‌های موجود آن در بازار غیر رسمی، غیرمجاز و تقلبی محسوب می‌شود.

خبر مهم  تعرفه های پزشکی باید به صورت منطقی و متناسب با نرخ تورم افزایش یابد

معاون وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه قابلیت تولید این دارو و ماده اولیه آن در کشور وجود دارد، گفت: شرکت‌های تولید داخل فناوری تولید این دارو را در اختیار دارند و به محض تائید آن توسط کمیته علمی مبارزه با کرونا وارد مدار تولید خواهد شد و هیچ نگرانی از لحاظ تامین این دارو وجود نخواهد داشت.

خبر مهم  جزئیات تامین واکسن هاری انسانی

وی با اشاره به اینکه داروی رمدسیویر هنوز در پروتکل درمانی بیماری کرونا وجود ندارد از همکاران پزشکان خواست از تجویز این دارو و سرگردانی خانواده بیماران جدا خودداری کنند.

دکتر شانه‌ساز با اشاره به دریافت گزارش‌هایی از فروش دارو‌های دیگری با قیمت‌های گزاف به نام داروی درمان کرونا از هموطنان عزیز درخواست کرد درصورت مشاهده مواردی از این دست، بلافاصله با معاونت غذا و داروی دانشگاه محل تماس واطلاع رسانی کنند.

خبر مهم  با وجود مشکلات، سانوفی به تعهداتش عمل کرده است

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سازمان غذا و دارو، تاریخ انتشار: ۲۰ تیر ۱۳۹۹، کد خبر ۱۷۴۱۳، www. ifdana.fda.gov.ir

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)

منبع:
آخرین اخبار سرویس پزشکی پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
بانک پاسارگاد