15:34:35 - چهارشنبه 31 ژانویه 2018

خواص سیاه دانه در درمان زگیل

خواص سیاه دانه در درمان زگیل
به گزارش خبرگزاری موج، سیاه دانه از جمله گیاهانی است که دارای خواص بیشماری می باشد که در ادامه به خواص سیاه دانه در درمان زگیل می پردازیم. سمیه ذاکری درباره زگیل از دیدگاه طب ایرانی اظهار کرد: زگیل در واقع رسوب اخلاط خشک سودآوی و بلغم خشک‌شده در عروق ریز موضع است. وی افزود: البته […]

به گزارش خبرگزاری موج، سیاه دانه از جمله گیاهانی است که دارای خواص بیشماری می باشد که در ادامه به خواص سیاه دانه در درمان زگیل می پردازیم.

سمیه ذاکری درباره زگیل از دیدگاه طب ایرانی اظهار کرد: زگیل در واقع رسوب اخلاط خشک سودآوی و بلغم خشک‌شده در عروق ریز موضع است.

وی افزود: البته این به‌معنای بلغمی سودایی بودن مزاج عام فرد نیست؛ به هر حال فضولات در هضم سوم و چهارم به این شکل از پوست بیرون می‌زنند که برای درمان آن باید فرد پاکسازی از مواد زائد را انجام دهد.

خبر مهم  ۱۸هزار میلیارد تومان پول درمان کارگران در حساب تامین اجتماعی

این متخصص طب ایرانی تصریح کرد: برای درمان یک مرحله درمان عمومی است که کل مزاج را پاکسازی می‌کنند, رعایت تدابیر می‌تواند به رفع زگیل کمک کند و از پیشرفت آن در پوست پیشگیری کند.

خواص سیاه دانه در درمان زگیل

ضماد سیاهدانه یا ضماد گیاه “مورد”

ذاکری خاطرنشان کرد: یک فاز درمان موضعی مثل ضماد سیاه دانه یا ضماد گیاه “مورد” است که اثراتش طی طرحی تحقیقاتی بررسی شده و نتایج خوبی داشته است.

خبر مهم  کشفی برای بهبود زندگی مبتلایان به اختلال های خونی

 موضع زگیل را مرتب با روغن گل سرخ چرب کنید

وی یادآور شد: به هر حال ساده‌ترین روش درمان موضعی زگیل این است که موضع زگیل را مرتب با روغن گل سرخ چرب کرده تا از خشکی و جمود اخلاط در موضع جلوگیری شود, بهتر است برای درمان‌های تکمیلی به طبیب مراجعه شود.

خبر مهم  پیدا شدن اعضای بدن دربین زباله‌های بیمارستانی محال است

0/5 (0 نقد و بررسی)

منبع:
آخرین اخبار سرویس پزشکی پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
بانک پاسارگاد