14:02:19 - یکشنبه 11 اکتبر 2020

خبر‌های خوشی از واکسن کرونا دارم / در شرایط بسیار سختی از ویروس قرار داریم

خبر‌های خوشی از واکسن کرونا دارم / در شرایط بسیار سختی از ویروس قرار داریم
نمکی با اشاره به شرایط بسیار سخت کرونا و اهمیت رعایت موارد بهداشتی و دستورالعمل‌ها از سوی مردم، در عین حال درباره واکسن کرونا ایرانی گفت: خبر‌های خوشی از واکسن دارم و به مدیرکل روابط بین الملل دستور دادم به سازمان جهانی بهداشت اعلام کنند که ما فاز‌های مطالعاتی واکسن را تا کجا رسانده ایم.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، سعید نمکی با اشاره به جلسه روز گذشته ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: در جلسه ستاد ملی اتفاقات جدیدی افتاد. مدتهاست که عرض می‌کنم برای مقابله و مبارزه با یک اپیدمی فقط و فقط تقاضا و تمنا و خواهش، مشکل گشا نیست. موج‌های زیادی را در این مدت تحمل کردیم و همکارانم به صورتی نفس گیر و به طور شبانه روزی آن را جمع و جور کردند و شرمسار همکاران عزیز و بزرگواریشان هستم که موج‌های پیاپی که البته بیشترش هم به دلیل عدم رعایت دستورالعمل هاست را جمع وجور کردند و تا نفسی تازه کنند، موج جدید آغاز می‌شود.

وی ادامه داد: همه معتقدیم تا می‌توانیم نباید از شیوه‌های پلیسی برای اعمال شیوه نامه‌ها استفاده کنیم؛ به خصوص رییس جمهور اعتقاد دارند مردم باید محترم شمرده شوند و کمتر از شیوه‌های خشونت آمیز و سخت و انقباضی استفاده کنند و ما هم بر همین معتقدیم. اما در یک مطالعه میدانی هیچ کدام از کشور‌های مدعی دموکراسی را نمی‌شناسید که اپیدمی را فقط با خواهش و تمنا جمع کرده باشند؛ هرچند که عده زیادی و رعایت می‌کنند، اما عده‌ای هم رعایت نمی‌کنند و همه را گرفتار می‌کنند.

خبر مهم  نمکی: مثل کوه پشت مدیران حوزه سلامت ایستاده‎ام / فرصت خدمت به مردم محدود است

وزیر بهداشت گفت: خود دیدم جوانی در صف نانوایی به یک بازنشسته که گفت چرا ماسک نمیزنی، بیشترین اهانت را کرد. نانوا هم امکان بیرون آمدن از مغازه و برخورد را نداشت. ما کار نظارت را به اصناف سپردیم و اصناف اثبات کردند که آنچه باید، اجرایی نمی‌شود. همچنین ۷۰۰۰ کارشناس ناظر بهداشت محیط داریم که اگر همه را هم برای کسبه و اماکن بسیج کنیم مسلما این تعداد کافی نخواهد بود.

خبر مهم  کمبودی در کیت تشخیص کرونا وجود ندارد/روزانه ۲۰ هزار کیت تشخیصی در تولید می‌شود

وی افزود: بر همین اساس ما در این دوره تقاضا کردیم از نیروی انتظامی، سازمان بسیج و سازمان‌های مردم نهاد و سایرین که به عنوان ضابط کمک بگیریم و اعمال جرایم را سخت‌تر کنیم. قرار شد این کار با تهران شروع شود؛ به عنوان کلانشهری که تاثیر می‌گذارد در سراسر کشور و قطعا در کلانشهر‌های دیگر کار را توسعه خواهیم داد.

وزیر بهداشت گفت: از مردم عزیز تقاضا می‌کنم که مراعات کنند. ما در شرایط بسیار سخت قرار گرفتیم. ویروس دچار دگرگونی‌های موتاسیونی شده است البته هنوز موتاسیون‌ها طوری نیست که در بیماری زایی ویروس اتفاقات بزرگی افتاده باشد و فقط در سرعت انتشار ویروس تاثیر گذاشته و البته جوان تر‌ها را نیز بیشتر گرفتار می‌کند.

خبر مهم  ۸۲۱ کودک دچار سوء تغذیه استان تهران از سبد غذایی بهره مند می‌شوند

وی همچنین درباره واکسن کرونا ایرانی گفت: خبر‌های خوشی از واکسن دارم و به مدیرکل روابط بین الملل دستور دادم به به سازمان جهانی بهداشت اعلام کنند که ما فاز‌های مطالعاتی واکسن را تا کجا رسانده ایم. به این ترتیب پیشرفت واکسن را به عنوان حرکت عظیم ملی به گوش جهانیان خواهیم رساند.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)

منبع:
آخرین اخبار سرویس پزشکی پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
بانک پاسارگاد