14:54:00 - یکشنبه 18 فوریه 2018

حرکت رو به رشد دنیا به سمت سالمندی

حرکت رو به رشد دنیا به سمت سالمندی
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از وزارت بهداشت، مریم حضرتی در سمینار مراقبت در منزل در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان افزود: جهانی شدن سالمندی یکی از مسائل عمده جهان است؛ چرا که دنیا به سمت سالمندی می‌رود و برای این موضوع بحث‌های علمی مختلفی آغاز شده است. وی ادامه داد: در سال ۲۰۵۰ انتظار […]

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از وزارت بهداشت، مریم حضرتی در سمینار مراقبت در منزل در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان افزود: جهانی شدن سالمندی یکی از مسائل عمده جهان است؛ چرا که دنیا به سمت سالمندی می‌رود و برای این موضوع بحث‌های علمی مختلفی آغاز شده است.

وی ادامه داد: در سال ۲۰۵۰ انتظار می‌رود که افراد صد ساله و بالاتر ۴۰۰ درصد و افراد ۸۵ ساله حدود ۱۵۰ درصد افزایش پیدا خواهند کرد و همچنین برای اولین بار در تاریخ جهان در سال ۲۰۵۰، افراد بالای ۶۵ سال بیشتر از افراد زیر پنج سال خواهد بود.

خبر مهم  برگزاری اولین دوره فراهم‌آوری اعضای پیوند در زاهدان

حضرتی یادآور شد: رشد سرعت جمعیت برای ما موضوع بسیار مهم‌تری است؛ مطالعات نشان می‌دهد که در فرانسه یکصد سال طول کشید تا جمعیت سالمندی آن دو برابر شود، اما این اتفاق در کره، چین، تایلند، برزیل و ایران خیلی کوتاه‌تر خواهد بود و ما فقط ۳۰ سال وقت داریم.

خبر مهم  امضاي تفاهم نامه احداث مرکز درمان سرطان

وی ادامه داد: زنانه شدن سالمندی موضوع مورد اهمیت دیگری است و سی سال آینده کشور ما دچار سالمندی زنانه می‌شود و همچنین سال ۲۰۵۰ شاهد تغییر ساختار خانواده‌ها خواهیم بود.

0/5 (0 نقد و بررسی)

منبع:
آخرین اخبار سرویس پزشکی پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
بانک پاسارگاد