2:16:58 - پنج‌شنبه 12 مارس 2020

توزیع روزانه ۱۰۰۰ دست لباس ایزوله در بیمارستان‌های درگیر کرونا

توزیع روزانه ۱۰۰۰ دست لباس ایزوله در بیمارستان‌های درگیر کرونا
بر اساس آخرین تصمیمات اتخاذ شده، بنیاد مستضعفان علاوه بر توزیع روزانه ۱۰۰۰ دست لباس ایزوله در بیمارستان‌های درگیر کرونا در تهران، دو مرکز نقاهتگاهی با ظرفیت ۴۰۰ نفر برای بهبودیافتگان کرونا را احداث کرد.

شعارسال: بر اساس آخرین تصمیمات اتخاذ شده، بنیاد مستضعفان علاوه بر توزیع روزانه ۱۰۰۰ دست لباس ایزوله در بیمارستان‌های درگیر کرونا در تهران، دو مرکز نقاهتگاهی با ظرفیت ۴۰۰ نفر برای بهبودیافتگان کرونا را احداث کرد.

به گزارش ایسنا، بنیاد مستضعفان اعلام کرد: به دنبال شیوع کرونا در کشور، ستاد مقابله با شیوع این ویروس در این بنیاد طی آخرین جلسه، اقداماتی را برای کمک به نظام درمانی و فراهم کردن لوازم و تجهیزات پزشکی مورد نیاز پرسنل درمانی و همچنین تامین نقاهتگاه برای هموطنان بهبودیافته از این بیماری، تصویب کرد.

بنیاد مستضعفان با توجه به برخی کمبودها برای کادر درمانی کشور در زمینه لباس های ایزوله مخصوص پزشکان و پرستاران، توزیع روزانه ۱۰۰۰ دست لباس ایزوله در بیمارستان های درگیر کرونا را آغاز کرده است.

خبر مهم  رشد 5 برابری صدور مجوز فراورده‌های طبیعی

همچنین مقرر شد تا برای برخی بیمارستان های درگیر کرونا در تهران و همچنین بیمارستان های استان های شمالی کشور، روزانه مایع ضدعفونی کننده با ظرفیت ۱۸ هزار بطری از سوی این بنیاد تولید و تامین شود.

علاوه بر این موارد، بنیاد مستضعفان با تجهیز دو ساختمان با ظرفیت ۴۰۰ نفر، این امکان را فراهم کرد تا بیمارانی که طی این روزها بهبود یافته اند و از مراکز درمانی ترخیص می شوند، به مدت ۲ هفته در این مراکز نقاهتگاهی اسکان یابند.

خبر مهم  تحریم‌های ظالمانه آمریکا سد ورود دستگاه‌های دیالیز به کشور

همچنین بنیاد مستضعفان با توجه به شیوع ویروس کرونا در استان گلستان و برخی کمبود تجهیزات پزشکی در این استان، با درخواست استانداری گلستان، تعداد پنج دستگاه ونتیلاتور (دستگاه تنفس مصنوعی) و دو دستگاه الکترو شوک را در اختیار سیستم درمانی این استان قرار داد.

این درحالی است که پیش از این نیز بنیاد مستضعفان، ۲۴ دستگاه آمبولانس را در اختیار ستاد ملی مقابله با کرونا قرار داده بود و مبلغ ۴۰ میلیارد تومان را برای تامین تجهیزات مورد نیاز مددجویان کمیته امداد و بهزیستی، به حساب این دو نهاد واریز کرده بود. همچنین با دستور فتاح، رئیس بنیاد مستضعفان، این بنیاد برای کمک به کسبه ای که این روزها با مشکلات اقتصادی هم دست به گریبان شده اند، از دو ماه اجاره بهای املاک تجاری خود صرف نظر کرد.

خبر مهم  بهبودی ۹۱ درصدی بیماران کرونایی بستری شده در تهران/ میزان مرگ و میر در استان تهران پایین‌تر از کل کشور

شعار سال،با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته  از سایت خبری تحلیلی  عصر ایران  ،تاریخ انتشار:  ۲۱  اسفند ۱۳۹۸،کدخبر:  ۷۱۸۲۹۹     ،www.asriran.com

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)

منبع:
آخرین اخبار سرویس پزشکی پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
بانک پاسارگاد