21:01:28 - سه‌شنبه 11 آگوست 2020

تزریق بدون سوزن انسولین مزایای خاصی دارد

تزریق بدون سوزن انسولین مزایای خاصی دارد
چین به منظور کاهش واکنش‌های نامطلوب و درد ناشی از تزریق انسولین، در حال ترویج استفاده از تزریق بدون سوزن این دارو است.

شعار سال: دستورالعمل تزریق بدون سوزن انسولین که توسط کمیته دیابت انجمن پرستاران چین تهیه شده به تازگی در پکن منتشر شده است. تحقیقات نشان داده است که تزریق انسولین بدون سوزن در مقایسه با روش سنتی تزریق انسولین به دوز کمتری دارو نیاز دارد.

جی لینونگ استاد دانشگاه «پکینگ» در چین گفت: تزریق بدون سوزن انسولین، ویژگی‌های منحصر به فرد زیر پوستی ناشی ازتزریق بدون سوزن انسولین، باعث شده است که سطح قند خون ناشتای بیماران ثابت بماند.

خبر مهم  25 سال است که نوروز با خانواده مسافرت نرفتم/ صورتمان را در امدادرسانی حوادث سال گذشته با سیلی سرخ نگه داشتیم

انسولین یکی از بی خطرترین درمان‌های بالینی برای دیابت بوده و در حال حاضر توسط سوزن تزریق می‌شود. طبق پروتکل‌های درمانی موجود، بیماران مبتلا به دیابت نوع ۲، حداقل روزانه به دو دوز انسولین و بیماران مبتلا به دیابت نوع ۱ حداقل به چهار دوز انسولین نیاز دارند.

تزریق انسولین با سوزن اغلب ناراحت کننده است و بیماران را رنج می‌دهد. همچنین استفاده طولانی مدت از سوزن می‌تواند باعث ایجاد چربی زیر پوستی (تشکیل سلول چربی) شود که به کاهش راندمان جذب انسولین و از دست دادن کنترل قند خون منجر می‌شود.

خبر مهم  دستیابی به روش جدید درمانی در بیماران سرطانی پیوند مغز استخوان

اما در روش جدید تزریق بدون سوزن انسولین، این داروی مایع با فشار فوری و زیاد از طریق سوراخ دستگاهی که قطر آن کمتر از ۰.۱۴ میلی متر است به زیر لایه بسیار نازکی از پوست وارد می‌شود. سپس داروی مایع در اپیدرم و غشای میانی پوست نفوذ کرده و در عمق مطلوب جذب، به بافت زیر جلدی می‌رسد.

اکنون صد‌ها بیمارستان در سراسر چین از تزریق بدون سوزن انسولین استفاده می‌کنند. محققان می‌گویند دستگاه تزریق بدون سوزن انسولین نیز مانند تزریق سنتی انسولین، توسط خود بیماران در خانه قابل استفاده است. این دستگاه چهار هزار و ۳۸۰ یوانی (حدود ۶۲۹ دلار آمریکا) طول عمری تا ۶ سال دارد.

خبر مهم  تبلیغات داروهای ماهواره ای افزایش میل جنسی چقدر واقعی است؟

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرانا، تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۹، کد خبر: ۸۳۹۰۲۳۰۷، www.irna.ir

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)

منبع:
آخرین اخبار سرویس پزشکی پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
بانک پاسارگاد