21:01:35 - سه‌شنبه 11 آگوست 2020

تردید ندارم با رعایت پروتکل‌ها محرمی باعظمت خواهیم داشت

تردید ندارم با رعایت پروتکل‌ها محرمی باعظمت خواهیم داشت
نمکی گفت: تردید ندارم رعایت پروتکل‌ها با دست مدیران هیئت‌های مذهبی اجرا می‌شود و نظارت کافی صورت خواهد گرفت، تا محرمی باعظمت و باشکوه در کنار رعایت پروتکل‌های بهداشتی داشته باشیم. نباید اجازه دهیم برخی بگویند عاشورا و تاسوعا عامل شیوع کرونا شد.

شعار سال: سعید نمکی وزیر بهداشت در نشست ستاد ملی پیگیری‌های ویژه محرم گفت: برخی برپایی یاد شهدای کربلا را به دوران ۴۰۰ الی ۵۰۰ سال پیش منتسب می‌کنند ولی من معتقدم اولین راوی حماسه کربلا حضرت زینب (س) بود که گفت از این حماسه به خدا جز زیبایی هیچ‌چیز ندیدم، اولین کسی که زیبایی حماسه کربلا را با زبانی شیوا بیان کرد، پرستار دلسوز حضرت سیدالشهدا (ع) بود.

وی افزود: صحنه ورود جابر با چشم نابینا به کربلا و بیان درد و رنج‌های او اولین روضه عاشورا بود، گرامیداشت یاد دوران محرم از همان روزها شروع شد و به همین دلیل نمی‌شود شور و سوز عاشقان اهل‌بیت را در محرمی خاموش کرد، مردم بدانند، وزیر بهداشت زمانی که شیر مادر می‌خورد در روضه امام حسین (ع) اشک مادر بر صورتش می‌چکید و برای من سخت است که اعلام کنم برای برگزاری مراسم‌های مذهبی پروتکل‌های سختگیرانه را رعایت کنید. آنچه امروز به‌عنوان پرچم تشیع در دست ماست باید برافراشته بماند و این موضوع مسؤولیت بر دوش ما می‌گذارد.

خبر مهم  به مافیا هم متهم شویم، از منافع مردم کوتاه نمی‌آییم

نمکی اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین حمایت‌های تاریخی در این ایام حمایت‌های هوشمندانه و سرشار از بصیرت مقام معظم رهبری بود و ماندگاری این روش در تاریخ مورد قضاوت قرار خواهد گرفت.

نمکی گفت: در سخت‌ترین ایام تحریم‌ها در حال مدیریت هستیم و برای تهیه یک دارو باید به‌سختی تحریم‌ها را دور بزنیم اما با لطف خدا هیچ بیماری برای تهیه دارو سرگردان داروخانه‌ها نشده است.

خبر مهم  اجرای پرونده الکترونیک سلامت منجر به مدیریت هزینه‌ها می‌شود

وزیر بهداشت گفت: حفظ آبرو و عزت نظام برای ما مهم است و مهم است که دیگران نتوانند مغلطه کنند که عاشورا و تاسوعا عامل شیوع کرونا شد و برخی اعلام کنند علم بر اداره نظام سلامت ایران حاکم نیست و نظام سلامت با احساسات اداره می‌شود، رهبری فرمودند تابع نظارت ستاد کرونا هستم و نباید برخی جلوتر ازنظر ایشان حرکت کنند و اگر افرادی خود را جلوتر از این الگو ببینند تلکیلفشان روشن است و به دنبال صحنه‌سازی هستند.

وزیر بهداشت گفت: تردید ندارم امسال محرمی با شور خواهیم داشت و همکاران ما شش ماه است که در نوبت‌های مختلف درحالی‌که تلاش هستند هرچند عده زیادی در برخی مواقع به دنبال تفرقه‌افکنی بودند اما هیچ بیماری در مناطق سنی نشین پشت در بیمارستان نماند. تردید ندارم رعایت پروتکل‌ها با دست مدیران هیئت‌های مذهبی اجرا می‌شود و نظارت کافی بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی صورت خواهد گرفت تا محرمی باعظمت و باشکوه در کنار رعایت پروتکل‌های بهداشتی داشته باشیم.

خبر مهم  ۴۵۴ حادثه طی هفته گذشته ۱۵۳۸ نفر مصدوم بر جای گذاشت

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس، تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۹، کد خبر: ۱۳۹۹۰۵۲۱۰۰۰۲۴۸، www. farsnews.ir

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)

منبع:
آخرین اخبار سرویس پزشکی پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
بانک پاسارگاد