9:03:30 - شنبه 11 جولای 2020

تامین اجتماعی برای هر بیمار کرونایی چقدر هزینه می‌کند؟

تامین اجتماعی برای هر بیمار کرونایی چقدر هزینه می‌کند؟
معاون درمان تامین اجتماعی استان زنجان گفت: هم اکنون بیمارستان‌های تامین اجتماعی نیز همسو با بیمارستان‌های دانشگاهی در ارائه خدمات به بیماران مبتلا به کووید ۱۹ پیشقدم هستند، بطوریکه این سازمان برای هر بیمار مبتلا به کرونا، بیش ازپنج میلیون تومان به طور میانگین هزینه می‌کند.

شعار سال: دکتر جواد عابدی افزود: طی هفته‌های گذشته بیماری کرونا در این استان شیوع بیشتری یافته و بر این اساس بیمارستان‌های تامین اجتماعی استان برای خدمات رسانی بهینه و همکاری‌های بین بخشی وارد عمل شده است.

وی اضافه کرد: تاکنون ۵۰ بیمار کرونایی در بیمارستان امام حسین (ع) شهر زنجان پذیرش و بستری شده اند و در بیمارستان امید ابهر نیز از هفته گذشته با توجه به افزایش شمار مبتلایان به کرونا پذیرش این بیماران انجام می‌شود.

این مسؤول ادامه داد: تعداد تخت‌های بیمارستان‌های تحت پوشش تامین اجتماعی استان از ۱۵ به ۶۰ تخت افزایش یافته و در واقع مراکز اعم از بستری و سرپایی برای خدمت رسانی به بیماران و افراد مشکوک به بیماری کرونا با حداکثر توان در حال خدمات رسانی هستند.

خبر مهم  پروانه شرکت‌های صوری تولید دارو و مکمل لغو خواهد شد

وی اظهار داشت: اقدامات احتیاطی در مراکز درمانی سازمان تامین اجتماعی استان زنجان برای مقابله با شیوع ویروس کرونا ادامه دارد.

عابدی افزود: تجهیز مراکز به مواد ضدعفونی کننده و استفاده کارکنان و مراجعه کنندگان از این مواد و البته اتخاذ تمامی تدابیر لازم برای حفظ ایمنی مراجعه کنندگان و کارکنان از جمله اقداماتی است که تا رفع کامل خطر این بیماری تداوم خواهد داشت.

خبر مهم  پرونده الکترونیک سلامت به میزان زیادی پیش‌رفت کرده است

این مسؤول ادامه داد: خوشبختانه با کار‌های انجام گرفته بیش از هفت نفر از متخصصان و فوق تخصص‌ها در رشته‌های جراحی عمومی، چشم پزشکی و داخلی برای بیمارستان امام حسین (ع) جذب شده و این پزشکان مشغول به کار شده اند.

معاون درمان تامین اجتماعی استان زنجان متخصص قلب و رادیولوژی را از مهمترین نیاز‌های این مرکز درمانی عنوان و خاطرنشان کرد: در دیدار‌های جداگانه، موضوع به نمایندگان مجلس و مسؤولان ارشد استانداری یادآوری شده است و همچنان پیگیر حل این مشکل از مبادی رسمی هستیم.
هم اکنون ۲ بیمارستان، یک پلی کلینیک و چهار درمانگاه تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی در شهر‌های زنجان، ابهر، خرمدره و خدابنده فعالیت می‌کنند.

خبر مهم  ایران تا سال ۱۴۰۴ به استاندارد جهانی در سرانه تعداد پزشک می رسد

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری ایرنا، تاریخ انتشار: ۲۰ تیر ۱۳۹۹، شماره خبر: ۸۳۸۴۸۴۵۲، www.irna.ir

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)

منبع:
آخرین اخبار سرویس پزشکی پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
بانک پاسارگاد