13:36:44 - جمعه 2 فوریه 2018

بیش از ۳۱۰۰ مرکز بهداشتی به یونیت دندانپزشکی مجهز می شود

بیش از ۳۱۰۰ مرکز بهداشتی به یونیت دندانپزشکی مجهز می شود
به گزارش خبرگزاری موج، «علیرضا رییسی» با بیان این مطلب، اظهارکرد: مراکز جامع خدمات سلامت و یونیت‌های مستقر در آن ظرفیت بسیار خوبی است تا در شیفت بعد ازظهر، دندانپزشکان بتوانند با ساز و کارهایی که از سوی معاونت بهداشت مشخص می‌شود، به مردم خدمات دندانپزشکی را ارائه دهند. این اقدام می‌تواند موجب کاهش پرداختی […]

به گزارش خبرگزاری موج، «علیرضا رییسی» با بیان این مطلب، اظهارکرد: مراکز جامع خدمات سلامت و یونیت‌های مستقر در آن ظرفیت بسیار خوبی است تا در شیفت بعد ازظهر، دندانپزشکان بتوانند با ساز و کارهایی که از سوی معاونت بهداشت مشخص می‌شود، به مردم خدمات دندانپزشکی را ارائه دهند. این اقدام می‌تواند موجب کاهش پرداختی مردم شود.

وی تصریح کرد: پرداختی مردم در حوزه سلامت از حدود ۶۳ درصد قبل از اجرای طرح تحول سلامت به حدود ۴۳ تا ۴۵ درصد رسیده و حدود ۲۰ تا ۲۲ درصد از پرداختی مردم در حوزه سلامت، مربوط به هزینه‌های دندانپزشکی است چراکه ۹۰ تا ۹۲ درصد از خدمات این حوزه، در دست بخش خصوصی بوده است. رییسی افزود: سهم بخش دولتی در ارائه «خدمات دندانپزشکی»، ۸ درصد بود و یکی از اقداماتی که باید در جهت کاهش پرداختی مردم در حوزه سلامت انجام دهیم، توسعه دندانپزشکی و ارائه خدمات آن به مردم است.

خبر مهم  شیوع تب‌مالت به دلیل تبلیغات منفی/ باغ پرندگان بمب ساعتی پایتخت است

معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به تاثیر بالای انجام خدمات سطح یک دندانپزشکی در سطح روستاها گفت: بهداشت‌کاران دهان و دندان می توانند این اقدام را انجام دهند و نیاز نیست که خدمات را به قیمت گران ارائه کنیم بلکه می توان خدمات را با کیفیت بالا و قیمت کم ارائه کرد.

خبر مهم  30 درصد از زنان به بی‌اختیاری ادرار مبتلا هستند

 رییسی با بیان اینکه برای یک میلیون و ۳۰۰ هزار دانش‌آموز در کشور اقدامات پیشگیرانه «سلامت دهان و دندان» انجام شده است،اظهارکرد: حدود ۶۰ درصد از دانش آموزان دندان پوسیده دارند و ارائه خدمات پیشگیرانه برای دانش آموزان به معنی کاهش پرداختی از جیب مردم است.

0/5 (0 نقد و بررسی)
خبر مهم  گروه پیراپزشکی به دانشکده علوم پزشکی آبادان اضافه شد

منبع:
آخرین اخبار سرویس پزشکی پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
بانک پاسارگاد