16:51:30 - سه‌شنبه 27 آگوست 2019

بیش از ۹۰ درصد گیاهان دارویی مورد نیاز را در کشور تولید می کنیم

بیش از ۹۰ درصد گیاهان دارویی مورد نیاز را در کشور تولید می کنیم
علی‌رضا رضایی قهرودی رئیس اتحادیه صنف عطار و سقط فروش تهران با بیان اینکه بیش از ۹۰ درصد گیاهان دارویی مورد نیاز کشور را تولید می کنیم گفت: گیاهان دارویی که بتازگی در بین مردم از جهت خواص دارویی مورد توجه قرار گرفته و طرفداران زیادی پیدا کرده خوشبختانه در کشور از همه گونه آن تولید و در دسترس عموم مردم قرار دارد.

شعار سال:   رئیس اتحادیه صنف عطار و سقط فروش تهران با بیان اینکه بیش از ۹۰ درصد گیاهان دارویی مورد نیاز کشور را تولید می کنیم  گفت: گیاهان دارویی که بتازگی در بین مردم از جهت خواص دارویی مورد توجه قرار گرفته  و طرفداران زیادی پیدا کرده خوشبختانه در کشور از همه گونه آن تولید و در دسترس عموم مردم قرار دارد.

علی‌رضا رضایی قهرودی رئیس اتحادیه صنف عطار و سقط فروش اظهار داشت: با توجه به اقبالی که گیاهان دارویی از سوی مردم یافته اند، وزارت جهاد و کشاورزی با در اختیار نهادن زمین مساعد برای کشت گیاهان دارویی و  تخیصص وام کشاورزی به کشاورزانی که خواهان فعالیت در این عرصه هستند، تلاش دارد با بررسی و تحقیقات ضمن کشف ضرورتها و نیازهای جامعه و کشور، میزان درخواست کشورهای خارجی را برآورد نماید تا ضمن مصارف داخلی و اشباع بازارهای کشور، به موضوع صادرات نیز پرداخته و موجب ارز آوری برای کشور گردد.

خبر مهم  سرنوشت از تعرفه‌های پزشکی ۹۹ چه شد؟

رضایی قهرودی در ادامه گفت: بتازگی از سوی اداره بهداشت و هیات امنای بازار به جلسات مختلفی مبنی بر عدم بهداشتی بودن نمک دریا و زیان در دسترس بودن قرص برنج دعوت شده ایم، اداره بهداشت تاکید دارد که نمک دریا برای سلامتی مضر و موجب تولید سنگ کلیه می شود.

خبر مهم  مشکلی در تامین داروی تولید داخل نداریم

وی افزود: به جهت استفاده نابجای برخی از افراد از قرص برنج، اداره بهداشت تاکید دارد  این ماده را از دسترس خارج سازد تا میزان نابجای آن تا حدی کنترل شود که این موصوعات به طور جد در دستور کار اتحادیه قرار گرفت و به اعضا اطلاع رسانی شد.
شعار سال ،با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از اتاق اصناف ایران،تاریخ انتشار:۲۳مرداد۱۳۹۸،کدخبر:۱۹۸۵۹،www.otaghasnaftehran.ir

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر مهم  اهدای خون در سال ۹۷ از مرز ۲ میلیون گذشت
0/5 (0 نقد و بررسی)

منبع:
آخرین اخبار سرویس پزشکی پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
بانک پاسارگاد