3:30:00 - پنج‌شنبه 1 ژانویه 1970

بروز ۲۰ درصد سکته‌هاي مغزي در جوانان

بروز ۲۰ درصد سکته‌هاي مغزي در جوانان
نقش اساسي سيگار و کم تحرکي در بروز سکته مغزي؛ خبرگزاري آريا-عضو هيئت رئيسه انجمن سکته مغزي ايران گفت: در کشور ما حدود ۲۰ درصد سکته‌هاي مغزي در افراد جوان و زير ۵۰ سال رخ مي‌دهد.به گزارش خبرگزاري آريا، دکتر فرامرز اميري در حاشيه دهمين همايش بين‌المللي استروک ايران در جمع خبرنگاران درخصوص ميزان شيوع […]


نقش اساسي سيگار و کم تحرکي در بروز سکته مغزي؛

بروز 20 درصد سکته‌هاي مغزي در جوانان

خبرگزاري آريا-عضو هيئت رئيسه انجمن سکته مغزي ايران گفت: در کشور ما حدود ۲۰ درصد سکته‌هاي مغزي در افراد جوان و زير ۵۰ سال رخ مي‌دهد.
به گزارش خبرگزاري آريا، دکتر فرامرز اميري در حاشيه دهمين همايش بين‌المللي استروک ايران در جمع خبرنگاران درخصوص ميزان شيوع سکته مغزي در جوانان، افزود: هنگامي که از سکته مغزي صحبت مي‌کنيم معمولاً افراد مسن در ذهن ما تجسم مي‌شوند اين موضوع در حالي است که در کشور ما حدود ۲۰ درصد سکته‌هاي مغزي در افراد جوان و زير ۵۰ سال رخ مي‌دهد.
وي گفت: سکته مغزي حتي در مواقعي در نوجوانان و کودکان نيز اتفاق مي‌افتد که در چنين مواقعي ما بايد به دنبال عوامل غيراکتسابي باشيم. اين عوامل غيراکتسابي مي‌توانند مادرزادي باشند.
اين متخصص مغز و اعصاب افزود: معمولاً سندروم‌هايي که در اين مواقع مي‌بينيم سندروم‌هاي شرياني و وريدي بوده که در سکته کودکان و نوزادان مشاهده مي‌شوند و شايع‌ترين دليل اين حوادث بيماري‌هاي مادرزادي هستند.
وي گفت: معمولاً تداخل‌هاي دارويي باعث بروز سکته مغزي نمي‌شود، اما بايد توجه کنيم که ما هرگونه عامل خارجي را که وارد بدن مي‌شود به عنوان دارو مي‌شناسيم. اين مواد مي‌توانند شيميايي و يا حتي مواد مخدر باشند.
اميري افزود: دارو‌هايي که باعث افزايش فشار خون مي‌شوند مي‌توانند زمينه‌ساز سکته‌هاي مغزي باشند.
وي گفت: سکته مغزي را به عنوان يک بيماري اکتسابي مي‌شناسيم و عواملي که بر سکته‌هاي مغزي مؤثر هستند در دسته عوامل ژنتيکي و محيطي قرار مي‌گيرند.
اين متخصص مغز و اعصاب افزود: استعمال سيگار، کم تحرکي، قند خون بالا و رژيم غذايي نامناسب از عواملي هستند که در بروز سکته مغزي نقش اساسي ايفا مي‌کنند که لازم است هر يک از ما در زندگي خود آن را کنترل کنيم.

خبر مهم  ارتباط بی خوابی در نوجوانی و افزایش ریسک بیماری قلبی در بزرگسالی
0/5 (0 نقد و بررسی)

منبع:
آخرین اخبار سرویس پزشکی پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
بانک پاسارگاد