11:07:51 - جمعه 11 دسامبر 2020

با این روش‌ها سوزش سردلتان را درمان کنید

با این روش‌ها سوزش سردلتان را درمان کنید
برخی افراد به دلیل حساس بودن سیستم گوارشی از سوزش معده رنج می‌برند که برای پیشگیری یا حتی درمان این بیماری راه‌هایی زیادی وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ برخی افراد به دلیل حساس بودن سیستم گوارشی از خوردن برخی خوراکی‌ها پرهیز کرده و یا از سوزش معده رنج می‌برند؛ ناراحتی که از بالای شکم و زیر قفسه سینه آغاز و در نهایت موجب سوزش معده و یا رفلاکس معده می‌شوند.

شایعترین علل سوزش سردل شامل:

-آلرژی غذایی یا تحمل بی جا در مصرف وعده‌های روزانه

– سندروم روده تحریک پذیر

خبر مهم  گزینه‌های مختلف درمان دندان

– رفلاکس معده

-گاستریت (التهاب معده)

– عفونت و هلیکوباکتر پیلوری

البته برخی موارد اکتسابی نیز می‌توانند در بهم ریختگی سیستم گوارش انسان و سوزش مثل: استعمال دخانیات، افزایش وزن، مصرف بیش از انداره و خودسرانه برخی از دارو‌ها مثل آنتی بیوتیک‌ها و همچنین رژیم غذایی نامناسب تاثیرات منفی بسزایی دارند.

اصولا سوزش سر معده پس از صرف غذا، هنگام استراحت و در سالمندان و افراد مسن خود را نشان می‌دهد، پس توصیه می‌شود اگر از سوزش معده در ساعت‌های متمادی و بیش از چند بار در طی هفته اتفاق می‌افتد حتما به پزشک مراجعه کرده و حالات خود را با او در میان بگذارید.

خبر مهم  مصوبه ستادکرونا درباره برگزاری مراسم شبهای قدر

البته از دارو‌های بدون نسخه و به نوعی درمان اسید و سوزش معده می‌توان به آنتی اسید‌ها که بهترین راه برای درمان چنین درد‌های معده است و می‌تواند اسید‌های معده را خنثی و برطرف کند و مهار کننده‌های پمپ پروتون اشاره کرد، این دارو‌ها در کاهش روند اذیت و آزار معده و مشکلات گوارشی تاثیر بسزایی دارد.

خبر مهم  محدودیت‌های کرونایی

علاوه بر مصرف دارو‌های بدون نسخه مذکور تغییر شیوه زندگی به کاهش خطر رفلاکس و اسیدی شدن معده کمک می‌کند.

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)

منبع:
آخرین اخبار سرویس پزشکی پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
بانک پاسارگاد