10:03:22 - جمعه 16 فوریه 2018

اقدامات وزارت بهداشت درباره آنفلوآنزای مرغی/ آنفلوآنزای تهران متفاوت با گیلان

اقدامات وزارت بهداشت درباره آنفلوآنزای مرغی/ آنفلوآنزای تهران متفاوت با گیلان
رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت اقدامات انجام شده جهت کنترل و جلوگیری از انتقال ویروس آنفلوآنزای پرندگان به انسان را تشریح کرد. دکتر محمد مهدی گویا در گفت‌وگو با ایسنا، درباره نوع آنفلوآنزای مشاهده شده در پرندگان دریاچه خلیج فارس تهران توضیح داد و گفت: نوع آنفلوآنزای پرندگان که در تهران گزارش شده، […]

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت اقدامات انجام شده جهت کنترل و جلوگیری از انتقال ویروس آنفلوآنزای پرندگان به انسان را تشریح کرد.

دکتر محمد مهدی گویا در گفت‌وگو با ایسنا، درباره نوع آنفلوآنزای مشاهده شده در پرندگان دریاچه خلیج فارس تهران توضیح داد و گفت: نوع آنفلوآنزای پرندگان که در تهران گزارش شده، H۵N۸ است که با موارد آنفلوآنزای پرندگان گیلان، تفاوت دارد. با این حال نگرانی خاصی درباره سرایت آن به انسان وجود ندارد؛ چون تاکنون موردی از ابتلای انسان به این ویروس دیده نشده است.

خبر مهم  تحقق عدالت در سلامت نیازمند مشارکت همه دستگاه‌ها و مردم است

وی با اشاره به همکاری وزارت بهداشت و سازمان دامپزشکی در این زمینه، ادامه داد: ویروس آنفلوآنزا می‌تواند بین همه انواع پرندگان از جمله طیوری که در مرغداری‌ها هستند، دیده شود. علاوه بر آن این ویروس‌ها می‌توانند تغییر شکل پیدا کنند.

گویا درباره اقدامات پیشگیرانه دستگاه‌های مسئول در این زمینه برای کنترل شیوع این بیماری به انسان نیز توضیح داد و گفت:  ما تمام کسانی که با این پرندگان در ارتباط بوده‌اند را واکسینه کرده و به آنها داروی پیشگیری داده‌ایم. علاوه بر آن برای اطمینان از اینکه آنها در خطر نیستند ۱۰ روز تحت مراقبت قرار می‌گیرند. همچنان تاکیدمان بر آن است که مردم باید از شکار، بازی، تماس و خرید لاشه پرندگان وحشی در بازارهای غیرمجاز خودداری کنند.

خبر مهم  لکنت زبان و راه‌کارهای بهبود آن را می‌شناسید؟

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت پیشتر درباره بیماری‌زایی ویروس آنفلوآنزای H۵N۶ که در منطقه‌ای در گیلان مشاهده شده، اعلام کرده بود که تا کنون فقط ۱۸ مورد از ابتلا به این بیماری در دنیا گزارش شده و همه این موارد نیز در کشور چین اتفاق افتاده است. اگرچه این ویروس توانایی انتقال به انسان را دارد، اما تا امروز این بیماری به جز چین در هیچ کشور دیگری مشاهده نشده است.

خبر مهم  جزای استعمال سیگار در اماکن عمومی چیست؟

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)

منبع:
آخرین اخبار سرویس پزشکی پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
بانک پاسارگاد