11:09:42 - سه‌شنبه 11 آگوست 2020

افزایش طول تحصیل دانشجویان پزشکی سال ۳ تا ۵

افزایش طول تحصیل دانشجویان پزشکی سال ۳ تا ۵
معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: به دلیل ادامه‌دار شدن شیوع کرونا ویروس و تأثیرگذاری این ویروس بر فعالیت عملی دانشجویان در بخش‌های بیمارستانی، طول تحصیل دانشجویان پزشکی سال ۳ تا ۵ افزایش می‌یابد.

شعار سال: دکتر علی‌اکبر حق‌دوست ضمن بیان این مطلب در خصوص امکان افزایش طول تحصیل دانشجویان علوم پزشکی اظهار کرد: با توجه به اینکه بخشی از آموزش‌های رشته‌های علوم پزشکی کارورزی است و دانشجویان ما باید در بخش‌های مختلف اعم از گوش، حلق و بینی، چشم، عفونی و غیر عفونی کار کنند. در حال حاضر ازیک‌طرف دانشجویان به دلیل نگرانی و اضطرابی که به دلیل شیوع کرونا وجود دارد، در این بخش‌ها حاضر نمی‌شوند.

وی در ادامه تصریح کرد: از طرف دیگر در شرایط فعلی بخش‌های غیرکرونایی بیمارستان‌ها خلوت است و بیمار به‌اندازه کافی وجود ندارد درنتیجه شرایط برای آموزش دانشجویان علوم پزشکی مهیا نیست.

خبر مهم  چرا رانیتیدین از بازار جمع آوری شد؟

معاون آموزشی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: اگر وضعیت فعلی که براثر شیوع کرونا ویروس طولانی شود درنتیجه بر کیفیت آموزش دانشجویان تأثیر خواهد گذاشت درنتیجه مجبور هستیم طول دوره تحصیل این دانشجویان افزایش خواهد یافت.

دکتر حق‌دوست گفت: افزایش طول تحصیل دانشجویان علوم پزشکی شامل دانشجویان سال سوم تا آخر سال پنجم پزشکی خواهد شد. البته این تصمیم فعلاً قطعی نشده است.

چندی پیش دکتر علی‌اکبر حق‌دوست در نامه‌ای خطاب به دبیر شورای آموزش پزشکی عمومی تأکید کرده بود که حفظ سلامت دانشجویان اعضای هیئت‌علمی و کارکنان حوزه آموزشی و دانشجویی اولویت اساسی تصمیم‌گیری‌های وزارت بهداشت است، اما در کنار آن تاکنون تلاش شده است به موضوع حفظ کیفیت آموزش و البته احترام به استقلال دانشگاه‌های علوم پزشکی توجه کافی صورت بگیرد. بر این اساس معاونین آموزشی دانشگاه‌ها مستقلاً اختیار کافی برای مدیریت فعلی را در حوزه آموزش دارند و در صورت استعلام دانشگاه‌ها باهم این گفتمان به آن‌ها پاسخ داده خواهد شد.

خبر مهم  پزشکی فراتر از درمان بیماری

معاون آموزشی وزارت بهداشت در این نامه تأکید کرده بود: به نظر می‌رسد با توجه به طولانی شدن اپیدمی کرونا ویروس عوارض و اثرات نامطلوب آن بر آموزش به حدی رسیده است که لاجرم افزایش طول مدت تحصیل دانشجویان علوم پزشکی در بسیاری از مقاطع را اجتناب‌پذیر خواهد کرد.

دکتر حق‌دوست همچنین اظهار داشته بود که به‌زودی با نظرخواهی از دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی راهبرد‌های مدیریت آموزش علوم پزشکی برای مدیریت عوارض اپیدمی کرونا ویروس تنظیم خواهد شد، اما لازم است به‌سرعت در جهت مدیریت توقعات دانشجویان اقدام به روشن شود که زمان فارغ‌التحصیلی عموم آن‌ها با تأخیر مواجه خواهد شد.

خبر مهم  چند هزار ایرانی با نزاع خیابانی راهی پزشکی قانونی شدند؟

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا، تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۹، کد خبر: ۹۹۰۵۲۰۱۴۱۸۲، www. isna.ir

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)

منبع:
آخرین اخبار سرویس پزشکی پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
بانک پاسارگاد