10:37:30 - چهارشنبه 11 نوامبر 2020

اعمال محدودیت‌های جدید ضد کرونا از امروز؛ محدودیت‌های قبلی تداوم دارد

اعمال محدودیت‌های جدید ضد کرونا از امروز؛ محدودیت‌های قبلی تداوم دارد
تهران (پانا) – سخنگوی وزارت بهداشت با ارائه توضیحاتی پیرامون وضعیت کرونا در استان سمنان، گفت با شروع اعمال محدودیت‌های جدید مصوب ستاد ملی مقابله با کرونا از امروز، محدودیت‌های مصوب قبلی همچنان به قوت خود باقی است و محدودیت‌های جدید به محدودیت‌های قبلی اضافه می‌شود و هیچ مصوبه قبلی لغو نشده است‌.

تهران (پانا) – سخنگوی وزارت بهداشت با ارائه توضیحاتی پیرامون وضعیت کرونا در استان سمنان، گفت با شروع اعمال محدودیت‌های جدید مصوب ستاد ملی مقابله با کرونا از امروز، محدودیت‌های مصوب قبلی همچنان به قوت خود باقی است و محدودیت‌های جدید به محدودیت‌های قبلی اضافه می‌شود و هیچ مصوبه قبلی لغو نشده است‌. سیماسادات لاری درباره وضعیت بیماری کرونا در استان سمنان، گفت: نمودار موارد ابتلا و بستری روزانه در این استان دارای روند افزایشی است و این روند صعودی با شیب تند و نگران‌کننده‌ای در حال امتداد است و اکنون به بالاترین میزان خود از زمان شروع بیماری رسیده است. شهرستان‌های آرادان، سرخه و مهدی شهر در وضعیت قرمز بیماری یعنی خیلی پرخطر قرار دارند. همچنین شهرستان‌های دامغان، شاهرود، گرمسار و سمنان در این استان دارای وضعیت مشکی یا فوق پرخطر هستند که ممنوعیت فعالیت مشاغل گروه‌های ۲، ۳ و ۴ در این شهرستان‌ها در حال اعمال بوده و لزوم نظارت‌ دقیق بر اجرای صحیح محدودیت‌های مصوب در شهرستان‌های یادشده امری ضروری است.

خبر مهم  آغاز طرح بسیج ملی کنترل فشارخون بالا از ۲۷ اردیبهشت ماه

سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه در هفته گذشته استان سمنان دومین استان کشور در بروز هفتگی موارد مثبت بستری و چهارمین استان کشور در بروز هفتگی موارد مرگ و میر ناشی از کرونا بوده است، گفت: در هفته گذشته بروز هفتگی موارد مثبت در این استان ۶۷ نفر به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت و بروز هفتگی موارد مرگ و میر استان حدود ۷۹.۵ نفر به ازای هر یک میلیون نفر جمعیت گزارش شده است که میانگین بروز در هر دو شاخص با اختلاف قابل توجهی از میانگین کشوری بالاتر بوده است.

خبر مهم  آغاز ثبت‌نام صنوف و صنایع در سامانه سلامت از فردا

به گفته وی، میانگین سن بستری شدگان بیماری کرونا در استان سمنان ۵۷ سال است و میانگین سن فوت شدگان بیماری در این استان ۷۱ سال گزارش شده است و متاسفانه روند ابتلا به بیماری در استان همسو با سایر نقاط کشور به شکل خانوادگی گزارش شده است‌. امیدواریم با نهادینه شدن حس مسئولیت‌پذیری اجتماعی در عمل به توصیه‌ها و تداوم توسعه همکاری بین دستگاهی شاهد توقف شیوع گسترده بیماری در کشور باشیم.

خبر مهم  پنجمین دوره انتخابات سازمان نظام پرستاری، ۲۱ تیر ماه برگزار می‌شود

لاری تاکید کرد: با شروع اعمال محدودیت‌های جدید مصوب ستاد ملی مقابله با کرونا از امروز، محدودیت‌های مصوب قبلی همچنان به قوت خود باقی است؛ بنابراین محدودیت‌های جدید به محدودیت‌های قبلی اضافه می‌شود و هیچ مصوبه قبلی لغو نشده است‌.

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)

منبع:
آخرین اخبار سرویس پزشکی پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
بانک پاسارگاد