7:54:39 - یکشنبه 18 فوریه 2018

اعتبار اشتغالزایی جوانان اختصاص داده نشد/ایجاد مشکل در اعطای وام به قشر جوان/آمار آسیب‌های اجتماعی محرمانه است

اعتبار اشتغالزایی جوانان اختصاص داده نشد/ایجاد مشکل در اعطای وام به قشر جوان/آمار آسیب‌های اجتماعی محرمانه است
مدیرکل ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: قرار بود که تسهیلات ۰.۲۷ درصد از مالیات ارزش افزوده به وزارت جوانان برای حوزه اشتغال تخصیص داده شود که هنوز تخصیص داده نشده است و به همین خاطر اعطای وام با مشکل مواجه شده است. امید محدث (مدیرکل ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان) […]

مدیرکل ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: قرار بود که تسهیلات ۰.۲۷ درصد از مالیات ارزش افزوده به وزارت جوانان برای حوزه اشتغال تخصیص داده شود که هنوز تخصیص داده نشده است و به همین خاطر اعطای وام با مشکل مواجه شده است.

امید محدث (مدیرکل ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان) در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در پاسخ به سوالی درباره آخرین وضعیت تسهیلات اشتغال زایی جوانان بیان داشت: طبق قانون قرار بود، از ردیف ۰.۲۷ درصد از مالیات ارزش افزوده، اعتباری در اختیار وزارت ورزش و جوانان برای هزینه‌کرددر راستای اشتغال جوانان و تکمیل طرح‌های نیمه تمام ورزشی قرار گیرد که تاکنون این اعتبار تخصیص نیافته است.

وی افزود: قرار بود که تسهیلات ۰.۲۷ درصد از مالیات ارزش افزوده به وزارت جوانان برای حوزه اشتغال تخصیص داده شود که هنوز تخصیص داده نشده است و به همین خاطر اعطای وام با مشکل مواجه شده است، امیدواریم که هر چه زودتر این اعتبار تخصیص یابد و بتوانیم به سمن‌های حوزه کارآفرینی اعطای تسهیلات داشته باشیم تا در جهت کارآفرینی جوانان گام برداریم.

خبر مهم  20 درصد اهداکنندگان از اهدای خون معاف می‌شوند

محدث تصریح کرد: در همین خصوص تفاهم‌نامه‌ای بین صندوق کارآفرینی امید و وزارت ورزش و جوانان در حوزه اشتغال‌زایی، اشتغال‌آفرینی و جوانان امضا شده است تا به سمن‌هایی که در حوزه جوانان کارآفرینی می‌کنند تا سقف ۱۰۰ میلیون تسهیلات ارائه شود که کرمزدش ۴ درصد و قرض الحسنه است.

وی در رابطه با آمار جوانان کارتن‌خواب و کم شدن فاصله بین اعتیاد و کارتن‌خوابی و نبود گزارش‌های دقیق در این رابطه بیان داشت: اختلاف آمار اعلامی دستگاه‌ها به مراجعی باز می‌گردد که این آمارها را ارائه می‌کنند به طور مثال در حوزه آسیب‌های اجتماعی چند مرجع هستند که می‌توانند در این خصوص اظهارنظر کنند مثل وزارت بهداشت که منبع آمارش تعداد مراجعه به مراکز درمانی است.

خبر مهم  توقف شیب تند افزایش سزارین/دو میلیون زایمان طبیعی رایگان

محدث افزود: طبیعتا جنس آماری که وزارت بهداشت و نیروی انتظامی اعلام می‌کند باهم متفاوت است. نیروی انتظامی آمار خود را بر اساس میزان دستگیری‌ها اعلام می‌کند؛ یعنی کسانی که بر اثر یک آسیب اجتماعی بازداشت شده‌اند که ممکن است فرد دائم الخمر باشد یا اعتیاد به مواد مخدر موجب دستگیری وی شده باشد؛ چون منبع آمارها متفاوت است آمار دقیق بیرون نمی‌آید، هر چند که به نظرم باید یک تجمیع در دستگاه‌هایی که آمار ارائه می‌دهند به وجود بیاید.

وی در پاسخ به این سوال که آیا این آمارها به طور مستقیم در اختیار وزارت ورزش و جوانان قرار می‌گیرد یا خیر، گفت: این آمارها در اختیار وزارتخانه است، اما محرمانه است و آمارهای عمومی نیست. تمامی آمارهای حوزه آسیب‌های اجتماعی به تفکیک وجود دارد. از طلاق تا اعتیاد، دزدی‌ و شرب خمر و حتی آسیب‌های نوپدیداجتماعی نیز که بر اثر فضای مجازی به وجود می‌آیند نیز در این آمارها وجود دارند.

خبر مهم  مدیریت موفق موجب کاهش تاثیر تحریم‌ها بر کشور می‌شود

محدث خاطرنشان کرد: به شخصه معتقد هستم که مسائل اقتصاد می‌تواند تشدید کننده معضلات اجتماعی و آسیب‌های اجتماعی باشد.در یک استان ممکن است دلایل گوناگونی برای آسیب‌های اجتماعی وجود داشته باشد، اما قطعا دلایل اقتصادی، شتاب بیشتری به آسیب‌های اجتماعی می‌دهد و ممکن است دلیل اصلی نباشد، اما قطعا یکی از مهم ترین دلایل است.

0/5 (0 نقد و بررسی)

منبع:
آخرین اخبار سرویس پزشکی پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
بانک پاسارگاد