12:27:21 - جمعه 2 فوریه 2018

اطلاعات سلامت برای بیش از ۷۵ میلیون ایرانی در سامانه‌های «سیب، ناب و سینا» ثبت شد

اطلاعات سلامت برای بیش از ۷۵ میلیون ایرانی در سامانه‌های «سیب، ناب و سینا» ثبت شد
به گزارش خبرگزاری موج، دکتر محمد شریعتی اظهارکرد: اطلاعات سلامت برای بیش از ۷۵ میلیون ایرانی در سامانه‌های سیب، ناب و سینا ثبت شده است و حدود ۷۰ درصد از این افراد، حداقل یک بار خدمت مبتنی بر پرونده الکترونیک سلامت را دریافت کرده‌اند. وی تصریح کرد: در حال حاضر اصلاحات، بهینه‌سازی و تکمیل پرونده […]

به گزارش خبرگزاری موج، دکتر محمد شریعتی اظهارکرد: اطلاعات سلامت برای بیش از ۷۵ میلیون ایرانی در سامانه‌های سیب، ناب و سینا ثبت شده است و حدود ۷۰ درصد از این افراد، حداقل یک بار خدمت مبتنی بر پرونده الکترونیک سلامت را دریافت کرده‌اند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر اصلاحات، بهینه‌سازی و تکمیل پرونده الکترونیک سلامت در معاونت بهداشت وزارت بهداشت در حال پیگیری است.

خبر مهم  آلودگی هوا؛ چهارمین عامل خطر در دنیا

شریعتی با بیان اینکه پرونده الکترونیک سلامت مبتنی بر جمعیت است،گفت: انتظار شروع اقدامات اجرایی پرونده الکترونیک سلامت از حوزه بهداشت، درست است اما مراحل بعدی آن به سطوح دو و سه درمان منجر می‌شود.

قائم مقام معاون بهداشت ضمن تاکید بر ضرورت یکپارچه بودن پرونده الکترونیک سلامت، اظهارکرد: نباید برای مردم، پرونده‌های متعددی در حوزه‌های مختلف ایجاد شود است چراکه نظام سطح‌بندی خدمات تعریف شده اما فردی که نیاز به خدمات مراقبت‌های اولیه و پزشکی عمومی دارد به خدمات تخصصی و جراحی نیز نیاز دارد.

خبر مهم  دستورالعمل وزارت بهداشت برای استفاده مجدد و ایمن از وسایل پزشکی

به گزارش خبرگزاری موج، وی با اشاره به اقدامات مناسب حوزه درمان و بیمه‌ها برای تکمیل پرونده الکترونیک سلامت، گفت: خوشبختانه همکاران ما در حوزه فناوری اطلاعات وزارت بهداشت کلید تبادلی را طراحی کرده اند که از طریق آن بتوان به سیستم اطلاعات بیمارستانی(HIS) و بیمه‌ها متصل شد.

 

خبر مهم  پیش بینی ریسک ابتلا به آلزایمر در زنان بر اساس تعداد بارداری

0/5 (0 نقد و بررسی)

منبع:
آخرین اخبار سرویس پزشکی پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
بانک پاسارگاد