13:16:10 - دوشنبه 19 فوریه 2018

ارتباط مستقیم ابتلاء به سرطان با سبک زندگی و تغذیه

ارتباط مستقیم ابتلاء به سرطان با سبک زندگی و تغذیه
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: بیش از ۷۰ درصد سرطان‌ها با سبک زندگی مردم و ۳۰ درصد هم با تغذیه ارتباط مستقیم دارد ازاین‌رو نیاز است با اصلاح سبک زندگی و تغذیه آمار ابتلا به سرطان کاهش پیدا کند. «سیدسعید اسکویی»، در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: هم‌اکنون سالانه شاهد افزایش آمار […]

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: بیش از ۷۰ درصد سرطان‌ها با سبک زندگی مردم و ۳۰ درصد هم با تغذیه ارتباط مستقیم دارد ازاین‌رو نیاز است با اصلاح سبک زندگی و تغذیه آمار ابتلا به سرطان کاهش پیدا کند.

«سیدسعید اسکویی»، در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: هم‌اکنون سالانه شاهد افزایش آمار مبتلایان به سرطان در جهان و کشورمان هستیم که از جمله عوامل آن می‌توان به افزایش سن به سبب زیاد شدن امید به زندگی، رفتن وضعیت تغذیه‌ای به سمت غذاهای فرآوری شده، مصرف دخانیات و تغییر سبک زندگی اشاره کرد. 

وی افزود: در استان قزوین در سال گذشته ۱۶۰۰ نفر ابتلاء به سرطان دیده شد که متأسفانه ۹۵۴ نفر که ۵۶۹ نفر از آقایان و ۳۸۵ نفر از زنان را به کام مرگ کشید. 

خبر مهم  اگر در مزد ۹۷ بازنگری نشود، خانوارهای کارگری دچار فروپاشی خواهند شد/شرایط نابسامانِ طبقه‌ی کارگر قابل کتمان نیست

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قزوین خاطرنشان کرد: این آمار نشان می‌دهد که نیمی از مبتلایان سلامتی خود را به دست می‌آورند و درمان می‌شوند از این‌رو مبتلایان به این بیماری باید در ادامه درمان خود ممارست داشته و امید به زندگی را از دست ندهند. 

اسکویی ادامه داد: از جمله عوامل هشداردهنده‌ای که زنگ بیماری سرطان را به صدا درمی‌آورد می‌توان به هرگونه زخمی که دیر خوب شود، هرگونه تغییر در خال، هرگونه سرفه و گرفتگی و تغییر صدا به مدت طولانی، هرگونه اختلال در بلع شامل درد و یا سوءهاضمه اشاره کرد.

خبر مهم  اجرای برنامه مکمل‌یاری برای گروه‌های آسیب‌پذیر در کشور

این مسئول با تأکید بر این‌که اگر در اقوام درجه‌ یک موردی از ابتلا به سرطان بود باید اعضای آن خانواده و بستگان مراقبت بیشتری داشته باشند، گفت: از دیگر عوامل زمینه‌ساز و هشداردهنده سرطان  می‌توان مشاهده هرگونه توده غیرمعمول، هرگونه اسهال و یبوست طولانی، خونریزی غیرطبیعی در ادرار و مدفوع نام برد.

وی یادآور شد: دانشگاه علوم پزشکی قزوین برنامه‌های خود را برای مهار بیماری سرطان در ۳ محور مورد توجه قرار داده است. 

خبر مهم  160 پروژه عمرانی در حوزه سلامت استان ایلام افتتاح می شود

اسکویی خاطرنشان کرد: تلاش علوم پزشکی قزوین است که مردم سرطان نگیرند، اگر کسی مبتلا به این بیماری شد زود تشخیص داده شود و سومین محور هم درمان سریع مبتلایان به سرطان است.  

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قزوین خاطرنشان کرد: بیش از ۷۰ درصد سرطان‌ها با سبک زندگی مردم و ۳۰ درصد هم با تغذیه ارتباط مستقیم دارد از این‌رو نیاز است با اصلاح سبک زندگی و تغذیه آمار ابتلا به سرطان کاهش پیدا کند. 

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)

منبع:
آخرین اخبار سرویس پزشکی پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
بانک پاسارگاد