12:40:13 - چهارشنبه 21 فوریه 2018

ارائه درمان‌های پیشرفته سکته مغزی نیازمند گسترش ارتباطات بین المللی است

ارائه درمان‌های پیشرفته  سکته مغزی نیازمند گسترش ارتباطات بین المللی است
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، دکتر بابک زمانی در حاشیه دهمین کنگره استروک ایران اظهار کرد: علت قطع ارتباط این است که بسیاری از همکاران، دانشجویان و رزیدنت‌های ما وقتی به خارج از کشور می‌روند، به سطحی از کار می‌رسند که دیگر استفاده از آن سطح از پیشرفت با توجه به امکانات موجود در […]

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، دکتر بابک زمانی در حاشیه دهمین کنگره استروک ایران اظهار کرد: علت قطع ارتباط این است که بسیاری از همکاران، دانشجویان و رزیدنت‌های ما وقتی به خارج از کشور می‌روند، به سطحی از کار می‌رسند که دیگر استفاده از آن سطح از پیشرفت با توجه به امکانات موجود در داخل امکان‌پذیر نیست. در نتیجه آنها یا باید پسرفت داشته باشند و در زمینه پایین‌تری کار کنند و یا اینکه باید در برای کار کردن در آن سطحی که آموزش دیده‌اند، در خارج از کشور باشند.

وی اضافه کرد: این مساله معضلی است که راه حل کوتاه مدت ندارد ولی ما هرساله سعی می‌کنیم تا آنجایی که ممکن است از بهترین متخصصان ایرانی مقیم خارج از کشور برای حضور در این کنگره دعوت کنیم تا بتوانیم از دانش آنها بهره مند شویم.

خبر مهم  افزایش شیب ملایم زایمان طبیعی در کشور

زمانی گفت: ما ده‌ها متخصص استاد ایرانی در کشورهای مختلف دنیا داریم که بسیاری از این‌ها به دلیل نبود همین امکانات در سال‌های اخیر به خارج از کشور مهاجرت کرده‌اند. بنابراین امیدواریم بتوانیم ارتباطات بین المللی خود را به اندازه ای گسترش دهیم که امکانات داخلی به حدی برسد تا حداقل بخشی از این افراد به کشور بازگرداند.

رئیس دهمین کنگره استروک ایران اظهار کرد: تعداد متخصصان مغز و اعصاب کشور حدود ۱۰۰۰ نفر هستند که حدود ۴۰۰ نفر آنها کاملا فعال و درحال کار هستند.

خبر مهم  کمبود دارو در حال فروکش است/بهبود بازار دارویی تا مرداد

زمانی گفت: در رشته سکته مغزی نیز حدود ۱۵ نفر متخصص در کل کشور داریم که متاسفانه همان ۱۵ نفر هم در درمان مرحله حاد درگیر می‌شوند و بقیه متخصصان مغز و اعصاب وارد این مرحله از درمان نمی‌شوند و بیشتر به درمان‌های سرپایی بعد از مرحله حاد می‌پردازند زیرا مراکزی که دارای امکانات درمان مرحله حاد سکته مغزی باشند، وجود ندارند.

وی با بیان اینکه متخصصان مغز و اعصاب زیادی داریم که علاقمند به ادامه تحصیل در رشته سکته مغزی هستند، افزود: برای جذب در این رشته باید امکانات لازم برای درمان مناسب در کشور فراهم شود اما اگر همین امکانات باشد و درمان سکته مغزی با شیوه مدرن در داخل کشور راه‌اندازی نشود، جذب دانشجو در این رشته، ادامه همان روشی خواهد بود که در دورترین شهرها دانشکده پزشکی بدون استاد و بدون امکانات تاسیس کردند.

خبر مهم  تصاویرفوق العاده هنگام حرف زدن و آواز خواندن

بر اساس این گزارش، دهمین کنگره استروک ایران از امروز دوم تا چهارم اسفند ماه در مرکز همایش‌های کتابخانه ملی در حال برگزاری است.

0/5 (0 نقد و بررسی)

منبع:
آخرین اخبار سرویس پزشکی پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
بانک پاسارگاد