14:01:29 - یکشنبه 11 اکتبر 2020

ادامه «نذر خون و پلاسما» تا پایان ماه صفر

ادامه «نذر خون و پلاسما» تا پایان ماه صفر
سخنگوی سازمان انتقال خون کشور از ادامه برنامه نذر خون و پلاسما تا پایان ماه صفر خبر داد و گفت: از ابتدای شروع جمع‌آوری پلاسمای کووید- ۱۹ تاکنون ۱۰ هزار و ۵۰۰ نفر از بهبودیافتگان کرونا، جهت اهدای پلاسما به مراکز انتقال خون مراجعه کردند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، بشیر حاجی بیگی  با اشاره به مراجعه ۴۹۰۰ نفر در سراسر کشور جهت اهدای خون در روز اربعین حسینی، گفت: در روز اربعین حسینی و در راستای برنامه نذر خون ۴۹۰۰ نفر از مردم نوعدوست کشور جهت اهدای خون به مراکز انتقال خون سراسر کشور مراجعه کرده اند که از این تعداد ۴۰۱۲ نفر موفق به اهدای خون شدند که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵.۵ درصد رشد داشته است.

خبر مهم  کارخانجات غذایی رتبع بندی می‌شوند

وی افزود: بیشترین میزان اهدای خون در روز اربعین مربوط به استان‌های تهران، آذربایجان شرقی، فارس، آذربایجان غربی و خراسان رضوی بوده است.

سخنگوی سازمان انتقال خون ادامه داد: با توجه به استقبال مردم در سال جاری از برنامه نذر خون که با نذر پلاسمای بهبود یافتگان بیماری کووید -۱۹ هم همراه شد، این برنامه تا پایان ماه صفر در همه استان‌های کشور اجرا می‌شود.

خبر مهم  حضور هیأت‌های تجاری ۱۵ کشور در نمایشگاه ایران هلث/ ملزومات و تجهیزات پزشکی ایران مورد اقبال بسیاری از کشور‌ها

حاجی بیگی در زمینه وضعیت اهدای پلاسمای بهبود یافتگان بیماری کووید ۱۹ گفت: از ابتدای شروع جمع‌آوری پلاسمای کووید- ۱۹ تاکنون ۱۰ هزار و ۵۰۰ نفر جهت اهدای پلاسما به مراکز انتقال خون مراجعه کردند که از این تعداد ۸هزار و ۵۵۰ واحد پلاسما اهدا شده است. بیشترین میزان مراجعه نیز مربوط به استان‌های تهران، اصفهان، خوزستان، خراسان رضوی، مازندران و آذربایجان غربی بوده است.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر مهم  تولید دارو با پلاسمای ایرانی
0/5 (0 نقد و بررسی)

منبع:
آخرین اخبار سرویس پزشکی پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
بانک پاسارگاد